Як кріпити кляммер.

Кляммер (кляймер) - металева дужка, пластина, кліпса, що застосовується для кріплення різних складових будівельних елементів. В основному кляммери застосовуються при кріпленні зовнішніх фасадів, обшивці вагонкою та ін.
Інструкція
1
Конструктивно кляммер являє собою прямокутну пластину зі складним профілем, отворами для кріплення і загнутими язичками, які утримують фасадні елементи. Клямери розділяються на стартові і рядові. Рядові мають 4 язичка, щоб зручно кріпити панелі фасаду поруч один з одним. Стартові кляммери мають два язичка і встановлюються по краях фасадної поверхні, зверху, знизу і з обох сторін. При їх допомозі кріпляться крайні елементи. Вони встановлюються з різною орієнтацією язичків, залежно від місця розташування. Іноді стартовими кляммерами виступають рядові, розрізані навпіл.
2
Кріплення кляммеров здійснюється за допомогою саморізів або фінішних цвяшків з маленькими капелюшками. При обробці стіни або двері вагонкою закріпіть стартові кляммери на бруску або основі в самому низу за допомогою фінішних цвяхів язичками вгору. Далі вставте в них першу пластину вагонки. По верху пластини намітьте лінію і гвоздиками прибийте кляммери. Вставте пластину в кріплення. Приміряйте другу пластину і т.д.
3
При обробці фасадів плитами керамограніта або ін. Матеріалом вставляйте ті кляммери в кріпильний профіль і закріплюйте їх саморізами. Рівень повинен бути чітко розрахований і бути однаковий по висоті і ширині плитки, т.к. це впливає на зовнішній вигляд фасаду.
4
Вставляйте плитку в кляммер один за одним. Так як зазор пелюсток кріплення на 1 мм менше товщини фасадної плитки, то вона надійно фіксується і не випадає навіть при розколі. Зазвичай фасадні кляммери фіксують кути плиток: стартові - двох суміжних, рядові - чотирьох.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wWpZi_UV8nE
Зверніть увагу
Т.к. кляммери витримують значні навантаження і схильні до негативних атмосферних впливів (волога, пил, автомобільні вихлопи), їх виготовляють в основному з нержавіючої сталі або оцинкованого заліза, вони не іржавіють і не гнутся.В основному кляммери виготовляють фабричним способом. Можливо індивідуальне виготовлення посилених кріплень для фіксації керамограніта і ін. Важкої обшивки. Для естетичності кляммери фарбують в колір фасаду порошкової термоемалью або фасадною фарбою.