Як зшити скатертину для круглого столу.

Круглий стіл стане гідною прикрасою кімнати, якщо зробити для нього оригінальну скатертину. В магазинах продаються найрізноманітніші скатертини, проте в переважній більшості випадків вони розраховані на прямокутні столи. Тому краще її зшити. Крім усього іншого, можна зробити її в тон до диванних покривалу, подушкам, шторам і іншим драпіровкам.
Вам знадобиться
  • - щільна бавовняна або шовкова тканина;
  • - сантиметр;
  • - кравецькі лінійка;
  • - кравецькі косинець;
  • - мило або крейда;
  • - бахрома;
  • - швейна машинка;
  • - ножиці;
  • - котушкові нитки;
  • - голка.
Інструкція
1
Скатертина для круглого столу може бути або круглої, або квадратної. У будь-якому випадку спочатку викроїте квадрат. Виміряйте діаметр столу. Додайте до цієї величини подвоєну довжину тієї частини, яка буде звисати. Це і є потрібна вам сторона квадрата.
2
Розрахуйте кількість тканини. Дуже добре, якщо ширина її буде більше діаметру столу. Тоді можна взяти одну довжину або трохи більше, залежно від бажаної величини кромок. Якщо ж діаметр столу більше ширини тканини, купите дві довжини. Можливо, що знадобиться і в три рази більше тканини. Це необходтмо, коли діаметр більше полуторной ширини.
3
Якщо вам вдалося знайти тканину дуже великої ширини (наприклад, Портьєрні) - квадрат можна викроїти відразу. Просто відміряйте довжину сторони по кромці. З кінцевих точок за допомогою кравецької косинця проведіть перпендикуляри на ту ж довжину, що і бічна сторона. Кінцеві точки з'єднайте. Але тканина такої ширини попадається не так вже й часто. Тому викроїте квадрат зі стороною, що дорівнює діаметру столу. Потім накресліть і виріжте 2 смуги, довжина яких дорівнює стороні квадрата, а 2 інші збільште з обох сторін на довжину звисаючої частини. Довші смуги краще кроїти по частковій. Не забудьте про припуски.
4
Змітайте і сострочіть шви і разутюжьте припуски. Оскільки скатертину не береться під таким механічним навантаженням, як, наприклад, підодіяльник - білизняний шов використовувати не обов'язково. У квадратної скатертини обробіть шви оверлоком або зигзагом і пристрочите бахрому.
5
Для круглої скатертини зробіть викрійку. Накресліть і склейте квадрат, точно такий же, як з тканини. Проведіть обидві діагоналі і знайдіть середину. Прив'яжіть олівець на міцну нитку. Другий кінець нитки прикріпіть до центру квадрата шпилькою або кнопкою. Довжина нитки в натягнутому положенні повинна дорівнювати половині сторони квадрата. Накресліть і виріжте коло.
6
Переведіть коло на тканину по її виворітного стороні. Виріжте заготовку. Підшийте край, підігнувши його двічі на виворітну сторону. При бажанні можна пришити бахрому або тасьму по краю.
Корисна порада
Скатертина з дуже щільної тканини можна зробити без звисаючої частини. Вийде щось середнє між скатертиною і серветкою. Її можна вирізати, наприклад, з клейонки строго по діаметру столу і обшити по краю тасьмою. Шовкову скатертину краще зробити на підкладці. Викроїте точно таке коло або квадрат з бавовняної тканини. Складіть деталі лицьовими сторонами один до одного і зшийте, залишивши невеликий отвір. Виверніть, отутюжьте і закладіть отвір потайним швом.