Як зшити пледи.

Стьобана ковдру - це досить складне, але дуже затишне, «домашнє» виріб. У пошані завжди були рукодільниці, що виконують верхню частину речі клаптикової технікою (в сучасному світі вона називається «печворк»). Ковдру можна простегивать вручну ватою, накладати на нього хитромудрий малюнок стібків ... Однак якщо ви не володієте ні такою майстерністю, ні часом на копітку роботу, це не привід відмовлятися від саморобного стьобаного ковдри. Спробуйте зшити його з двох полотнищ і синтепону і зробити машинну стежку.
Вам знадобиться
  • - лицьове і нижнє полотнище;
  • - сантиметр;
  • - синтепон;
  • - декоративна облямівка;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - швейна машинка з лапкою для стежки;
  • - олівець (крейда, змилок);
  • - ножиці.
Інструкція
1
Приготуйте два полотнища для пошиття пледи. Їх можна викроїти з двох однакових відрізів, або ж зробити дві абсолютно різні деталі - декоративну лицьову і м'яку нижню. Для стегнах спальних приладдя швачки часто використовують напівшерстяну тканину, сатин, шовк, ситець і фланель.
2
Обов'язково ознайомтеся з характеристиками робочої тканини - вона повинна бути готова до прання, адже за ковдрою потрібно регулярно доглядати. Підготуйте полотно роботі, змочивши та випрасувати його уникнення усадки. Особливо уважно поставтеся до м'якою та затишною фланелі - вона досить сильно сідає під час прання, тому рекомендується гарненько відпарити цей матеріал.
3
Викроїте лицьову сторону ковдри. Потім слід вирізати підкладку з синтепону і нижнє полотнище - ці дві частини крою обов'язково зробіть більше «особи» виробу. По кожному краю залиште великі припуски (не менше 5 см), щоб був запас на усадку при стьобанню ковдри.
4
Покладіть нижній шар майбутнього виробу вниз, на нього накладіть синтепон і прикрийте «начинку» лицьовим полотнищем. На верхній тканини слід попередньо намалювати олівцем, крейдою або обмилки лінії стібків - у вигляді діагональної сіточки-решітки.
5
Закріпіть шпильками шари, зачепивши всю товщу «пирога», і зробіть ручну намітку від центру полотнищ до країв - це вбереже вас від постійного зміщення тканини і синтепону.
6
Починайте простегивать ковдру на швейній машинці, обов'язково використовуючи спеціальну лапку для стежки. Це пристосування буде подавати робочі тканини одночасно зверху і знизу. Працюйте машинкою в тій же послідовності, що і при ручному намітки - від середини до краю.
7
Якщо швейна машинка не пристосована для стібки, робити це доведеться вручну за допомогою прямого і зворотного наметочним шва.
8
Акуратно підрівняйте крайку простьобаного ковдри, орієнтуючись на його верхній шар. Тепер вам залишилося тільки обробити краї виробу. Рекомендується пришити по периметру речі декоративну облямівку. Це не тільки зафіксує і завуалюють зрізи і стики шарів, але і додасть ковдрі завершеність.
Зверніть увагу
Іноді всередині саморобного стьобаного ковдри починає елозіть теплий наповнювач. Щоб цього не сталося, обов'язково прострочите синтепон в бічних швах.
Корисна порада
Підберіть красивий набивний малюнок для лицьової частини ковдри, зробіть на ній вишивку, аплікації. Або спробуйте виконати її з підручних матеріалів. Виріжте потрібну кількість квадратів з різнокольорової і однотонної тканини, а потім обв'яжіть і з'єднайте елементи в одне целее за допомогою гачка і ниток. Звичайно, цій техніці далеко до модного «печворку», але виглядає подібний виріб досить цікаво.