Як дізнатися, Який процесор підійде.

Якщо ви задумалися про модернізацію вашого комп'ютера, то, напевно, захочете поміняти свій процесор на нову модель з більш високою тактовою частотою або більшою кількістю ядер. При виборі процесора варто враховувати його сумісність з вашою системною платою. Інакше ви можете даремно витратити час, а, можливо, і гроші, якщо в магазині вам його не поміняють на інший.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма CPU-Z.
Інструкція
1
Першим ділом вам потрібно дізнатися, від якої компанії у вас встановлений процесор на даний момент. На сьогодні їх тільки дві: AMD і Intel. Зробити це можна так. Натисніть правою кнопкою мишки по «Мій комп'ютер». Далі виберіть «Властивості». З'явиться вікно, в якому ви зможете подивитися цю інформацію. Якщо у вас AMD-процесор, то це означає, що підбирати новий потрібно буде також від компанії AMD. Аналогічно і з Intel.
2
Тепер вам потрібно дізнатися сокет вашої материнської плати. Саме від сокета плати залежить, який саме процесор до неї підійде. Зробити це можна двома способами. Перший спосіб - це подивитися в мануалі (керівництво до вашої системної платі). Там обов'язково повинна бути інформація про сокеті.
3
Якщо у вас немає мануала, то вам підійде другий спосіб, а саме використання спеціального софту. Скачайте в інтернеті безкоштовну програму CPU-Z. Розпакуйте архів в будь-яку папку. Більшість версій цієї програми не вимагає установки. Але не всі. Якщо ви скачали версію програми, яка потребує інсталяції, то вам потрібно встановити її на жорсткий диск комп'ютера.
4
Запустіть програму. У першому ж її вікні знайдіть рядок Package. Значення цього рядка і є версія сокета вашого процесора. Тепер, коли ви її знаєте, можете в інтернеті подивитися, які процесори підійдуть для вашої системної плати, і вибрати найбільш підходящу для вас модель. І потім придбати її в магазині. Також у багатьох інтернет-магазинах є онлайн-сервіси, за допомогою яких можна підібрати процесор до вашого сокету.
5
Якщо ви не хочете обтяжувати себе пошуками процесора, то можете просто записати версію сокета материнської плати. Потім піти в будь-який комп'ютерний магазин, показати її продавцеві, і він в свою чергу допоможе підібрати вам процесор, який буде сумісний з вашою материнською платою.