Як укласти дітей спати в дитячому саду. Як вкласти дитину на денний сон в доу.

Для повноцінного відпочинку дітей у дитячому дошкільному навчальному закладі їм необхідно спати. Для цього в режимі дня в дитячому саду виділено спеціальний час - сончас. Він триває в залежності від віку дітей від 1,5 до 3-х годин. Вихователю дуже важливо вчасно укласти малюків спати.
Інструкція
1
Щоб дошкільнята своєчасно лягли на денний сон, вихователю необхідно строго дотримувати розпорядок дня в групі. Це сприяє виробленню фізіологічної звички у дітей. Організм дошкільнят звикає до певної послідовності режимних моментів. В той момент, коли приходить час сончаса, дитячий організм вже готовий до денного відпочинку. Неприпустимо відхилення від розпорядку дня, так як це негативно відіб'ється на фізіологічному стані малюків.
2
Перед тим як укласти дітей спати, їх необхідно заспокоїти. Організуйте спокійні ігри (наприклад, настільні, ігри - забавлянки та ін.). Почитайте дітям книгу. Спокійні види діяльності дозволять хлопцям здійснити плавний перехід від активних ігор до відпочинку.
3
Обов'язково організуйте водні процедури. Проводите обливання ніг, яке не тільки забезпечить виконання гігієнічних вимог, а й сприятиме загартуванню дітей. У холодну пору року можливе обтирання за допомогою махрової рукавиці.
4
Зверніть увагу на світ в спальній кімнаті. Він повинен бути приглушеним, штори по можливості закриті.
5
Велике значення має колір стін, стель, віконних завіс (або жалюзі) у спальні. Кольори не повинні бути яскравими, щоб не порушувати нестійку психіку малюків. Використовуйте для оформлення спальні пастельні, спокійні тони.
6
Увімкніть дітям спокійну музику (наприклад, колискові, класичні твори). Вона дозволить дітям заспокоїтися і розслабитися. Крім того, слухання музики сприятиме естетичному вихованню дошкільнят.
7
У спальні говорите з дітьми спокійним тоном. Під час сончаса неприпустимі крики, шум, гучні розмови. Привчіть дітей до спокійного тону. Це дозволить сформувати спокійну атмосферу в групі.