Як навчитися друкувати, не дивлячись, на клавіатуру.

Уміння друкувати, чи не дивлячись на клавіатуру, досить корисно в повсякденному житті. Воно не тільки допоможе вам виглядати більш кваліфікованим фахівцем (недарма даний навик в резюме зазначається окремим пунктом), але і допоможе в кілька разів збільшити швидкість друку - а значить, збільшити власну продуктивність.
Інструкція
1
Почніть з правильної розстановки пальців. Якщо ви вчитеся друкувати з нуля, то вкрай важливо запам'ятати правильне розташування рук над клавіатурою: 4 пальця пальця лівої руки повинні лежати на комбінації «ф-и-в-а», правою - на «о-л-д-ж». Зверніть увагу на те, що «о» і «а» позначені маркерами спеціально для того, щоб їх можна було знайти на дотик. Великі пальці покладіть на «Пропуск», а Shift затисніть мізинцем.
2
Основна робота виконується вказівним, середнім і безіменним пальцями. Мізинець в даному випадку відіграє роль помічника, який працює з бічними клавішами. Кожен палець охоплює 3-4 найближчих до нього кнопки: безіменний, наприклад, контролює крайні клавіші («й-ф-я» зліва і "ь-е-.» Праворуч), а вказівний, навпроти, середину.
3
Активно використовуйте клавіатурні тренажери. Безумовно, безсмертної класикою є працюючі ще під DOS «Alenka», «Соло на клавіатурі» і «Колобок», однак можна знайти і набагато більш приємні варіанти. Наприклад, сайт klavogonki.ru дозволяє вам позмагатися в швидкості друку з іншими гравцями - почуття суперництва стає додатковою мотивацією для регулярної практики.
4
Багато друкуйте. Це найпростіший і найочевидніший спосіб, який зазвичай виявляється практичніше і результативніше будь-яких тренажерів. Необов'язково писати тільки ділові записки: спілкування з друзями за допомогою чату та залишення повідомлень на форумі нічим не гірше написання документів і текстів. Чим більше ви кожен день проводите за клавіатурою, тим легше ви зможете наосліп знаходити потрібні вам літери.
5
Оцініть своє вміння друкувати. Найчастіше потреба «поглядати» на клавіші є суто психологічної. Це зажадає від вас лише сили волі: потрібно постійно контролювати свій погляд і не дозволяти йому відриватися від написаного на моніторі тексту. Насправді це не складніше, ніж відучитися використовувати букву «е» - справа виключно звички, і, якщо ви досить швидко друкуєте «у відкриту», то швидко зможете свої звички змінити.