Як уникнути відмови при отриманні візи.

Отримання в'їзної візи - завжди невеликий стрес. Навіть якщо ваш паспорт рясніє візами Шенгену, всі документи в порядку і ніяких правопорушень за вами не помічено, без деяких переживань справа не обійдеться. Що ж говорити про тих, кому належить отримати першу візу! Щоб не зіпсувати новенький закордонний паспорт неприємною печаткою з відмовою, ретельно підготуйтеся до візиту в посольство.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт;
  • - документ, що підтверджує доходи;
  • - туристичний ваучер або запрошення;
  • - підтверджена бронь готелю;
  • - квитки в обидві сторони.
Інструкція
1
Перевірте термін дії паспорта - після закінчення передбачуваної поїздки він повинен бути дійсний як мінімум три місяці. Бажано, щоб в паспорті не було непогашених віз - якщо так трапилося, приготуйтеся пояснити причину. Прострочені візи теж можуть справити негативне враження.
2
Подбайте про отримання документа, що підтверджує вашу платоспроможність. Це може бути довідка з бухгалтерії вашого підприємства, складена у вільній формі, завірена підписом керівника підприємства та круглою печаткою. Цифра щомісячного доходу повинна бути адекватною - якщо офіційно ви отримуєте мінімум, попросіть вказати реальну, нехай і сіру зарплату. Не варто приносити довідку за формою 2-ПДФО, посольству вона не потрібна.
3
Замість довідки можна надати свіжу виписку зі свого особового рахунку (особливо актуально для ІП) або спонсорську лист у вільній формі. До спонсорській листа додайте довідку про доходи поручителя або виписку з його банківського рахунку.
4
Перевірте вимоги посольства, зазначені на його офіційному сайті. Там повинен бути список необхідних документів. Якщо потрібно копія паперу, не віддавайте оригінал - його можуть не прийняти або після не повернути. Однак, надаючи копії, майте оригінал документа напоготові і будьте готові показати його.
5
Отримуючи візу в «складні» країни на зразок США або Великобританії, прихопіть із собою документи, які підтвердять вашу благонадійність і відсутність наміру нелегально емігрувати - наприклад, документ про право власності на квартиру.
6
Заздалегідь вирішите житлове питання. У вас має бути запрошення друзів або родичів, готових прийняти вас на своїй території, туристичний ваучер або броня готелю. Непогано обзавестися і зворотними квитками і при необхідності пред'явити їх.
7
Якщо у вас попросять будь-які додаткові документи, будьте готові оперативно надати їх. Зазвичай такі перестороги слідують при запиті довгострокових віз. Що стосується короткострокових туристичних, то законослухняні громадяни з правильно оформленими паперами та бездоганним паспортом отримують відмови досить рідко.