Як ловити рибу мережею. постановка рибальських мереж.

Ловля риби мережею - один із способів отримати рясний улов, витрачаючи мінімум зусиль. Для того, щоб зловити максимальну кількість риби необхідно знати особливості установки мереж в різних водоймах.
Інструкція
1
Перш за все необхідно знати, що для того, щоб ловити рибу мережею офіційно, необхідно оформити спеціальну ліцензію. Без неї така риболовля є незаконною і в разі зустрічі з інспекторами рибоохорони ви не тільки втратите весь улов і самі мережі, а й потрапите на великий грошовий штраф.
2
При наявності ліцензії перед риболовлею необхідно якнайкраще вивчити водойму. Яка у нього глибина, рельєф дна, чи є захаращені ділянки, а також ділянки з течіями і ямами. Не завадить заздалегідь дізнатися у місцевих рибалок наявність риби та місця її проживання.
3
Якщо дно пологе, на ньому практично не зустрічаються в'язкі відкладення, а з прибережної рослинності переважає очерет і хвощ, то мережі необхідно ставити поблизу від берега, попередньо вдягнувши спеціальний рибальський комбінезон або штани від костюма хімзахисту. Ставити таку мережу бажано на ранній зорі в період особливої активності хижих риб.
4
Також можна встановити мережу за допомогою човна. Для цього необхідно знайти вдається в воду мис. Відійдіть від мису і починайте постановку мереж з двометрової глибини перпендикулярно березі. При постановці мереж необхідно враховувати напрям і швидкість вітру. Риба, яка йде уздовж берега, в момент огибания мису, виявиться в мережі. Досвідчені рибалки радять ставити мережу удвох - так простіше і ефективніше.
5
При виборі мережі слід враховувати, що найбільш "уловистими" вважаються мережі з нейлонової волосіні. Вони практично не видно у воді, але їх достатньо складно ставити. Також їх обов'язково потрібно правильно зберігати. Простіший варіант - мережі з капрону.
6
На сьогоднішній день в рибальських магазинах можна знайти величезний вибір різноманітних мереж, які підійдуть не лише досвідченим рибалкам, але і початківцям любителям "мережевий" риболовлі.
Справжнього рибалки не зупинить навіть холоднеча. Риболовля взимку можлива вудками, жерлицами і мережами. Так як же натягнути величезну 50 метрову снасть під льодом? Виявляється, дуже просто.
Вам знадобиться
  • Мережа, пешня, шест, бензопила, мотузка.
Інструкція
1
Одному поставити мережу для лову риби взимку важко, це завдання під силу двом-трьом рибалкам в одній команді. Для початку розчищають вибране місце від снігу і вирубують пешней або випилюють бензопилою прямокутну ополонку, яка називається Майні. Її розміри повинні бути в межах 40х80 см. Від неї по прямій лінії готуються кілька менших лунок через кожні 2-3 м. І в кінці передбачуваного закінчення мережі знову випилюється майна.
2
До верхньої підборі мережі прив'язують шматки пінопласту або порожні закриті пластикові пляшки на мотузки, сама мережу добре оснащується грузіламі. Це робиться для того, щоб край мережі не примерз до наростаючого льоду. Такі «поплавки» будуть своєрідним буфером між льодом і мережу ю, а під час зняття снасті, мотузка просто обірветься, і мережу можна вільно витягнути з води.
3
Найважчим є протягування під льодом. Для цього можна використовувати різні механізми для полегшення ручної праці. Але якщо їх немає, то тоді опускають в першу майну довгу жердину, з прив'язаною мотузкою, і проштовхують його під водою в напрямок до першої лунки. Там другий рибалка допомагає перенаправити жердину до наступної лунки. І так до останньої ополонці.
4
До простягнутою в воді мотузці прив'язується мережу і опускається в майну. Поступово, від лунки до лунки, вона встановлюється під льодом. Поперек майн і лунок кладуться міцні жердини, до їх середині мережу прив'язується за мотузки. І все, залишається тільки періодично витягувати снасть і збирати улов. Заново ставити тільки іншу суху мережу.
Зверніть увагу
Так як великі майни становлять небезпеку для інших рибалок, то їх потрібно помітити вішками. І слід пам'ятати, що незаконна ловля риби мережами вважається одним з видів браконьєрства.