Як діагностувати жовчнокам'яну хворобу.

Жовчнокам'яна хвороба або холелітіаз - це захворювання, пов'язане з утворенням каменів в жовчному міхурі (холецистолітіаз) або в протоках (холедохолітіаз). Захворювання може бути викликане різними причинами, але три основних - це порушений ліпідний обмін, інфікування і застій жовчі. Своєчасна діагностика ЖКХ дозволяє уникнути оперативного втручання і обійтися консервативними методами лікування.
Вам знадобиться
  • - направлення на обстеження.
Інструкція
1
Щоб провести діагностику ЖКХ, зверніться до лікаря гастроентеролога-гепатолога. Вам випишуть направлення на ультразвукове обстеження органів черевної порожнини. УЗД - це недорогий, безпечний і ефективний метод обстеження, що дозволяє визначити наявність каменів, кількість і обсяг ураження жовчного міхура і проток. Також діагностика дозволяє визначити діаметр гепатікохоледоха. У деяких випадках УЗД призначають після сніданку, щоб оцінити функцію жовчного міхура і ступінь відтоку жовчі.
2
Якщо лікарю необхідно знати більш детальну інформацію про функціональний стан жовчного міхура та жовчних проток, то вам призначать прероральную холецистографія. Це обстеження засноване на прийомі йодовмісних препаратів та рентгені, що дає можливість діагностувати рентгенопрозрачность і кальцифікацію конкрементів. Це обстеження раціонально проводити в тому випадку, якщо лікування буде проводитися методом літолітіческая або екстракорпоральної терапії.
3
Також в якості обстеження вам можуть призначити внутрішньовенну холеграфію. Цей метод заснований на введення у вену контрастного розчину. Найчастіше призначається для уточнення ступеня функціонування жовчних проток, котрі три діагностики наявності конкрементів і ступеня звуження або розширення проток. Це більш щадний метод обстеження в порівнянні з ендоскопічної холангіопанкреатографії (ЕРХПГ), при проведенні якої можуть розвинутися серйозні ускладнення, що вимагає екстреного хірургічного втручання.
4
Гепатобіліосцінтіграфію вам можуть призначити для уточнення показників руху жовчі через протоки в кишечник. Це радіоізотопний метод, при якому вам введуть радіофармпрепарат і будуть фіксувати його рух за допомогою гамма-камери.
5
Всі зазначені методи дослідження, крім УЗД, призначають у тому випадку, якщо стоїть питання про можливість консервативного лікування для видалення каменів. Якщо вирішено проводити оперативне видалення, то УЗД буде цілком достатньо. Консервативне лікування при наявності каменів проводиться досить рідко через можливих ускладнень і повторного появи екскрементів. Тому найчастіше проводиться операція з видалення жовчного міхура.