Як провести аналіз рентабельності проекту.

Аналіз рентабельності проекту - це перше, що повинен зробити інвестор після прочитання бізнес-плану. Від точності цього розрахунку залежатиме доля вкладених у проект коштів. Тому до проведення таких підрахунків слід підходити з усією відповідальністю.
Вам знадобиться
  • - аналіз розвитку ринку збуту;
  • - бізнес-план проекту;
  • - кошторис витрат.
Інструкція
1
Оцініть перспективи розвитку тієї галузі, в якій повинен працювати даний проект. При проведенні аналізу слід спиратися на запити і вимоги ринку збуту, тому в першу чергу слід проаналізувати саме його.
2
Визначте терміни існування проекту на основі аналізу ринку. Важливо пам'ятати, що ті товари та послуги, які затребувані на сьогоднішній день, можуть виявитися непотрібними вже через п'ять років. І навіть якщо в результаті аналізу підприємство обіцяє проіснувати не більше декількох років, ставити хрест на такому проекті не варто. У бізнес-план можна внести зміни з модернізації майбутнього підприємства, внісши додаткові сфери діяльності в перспективний розвиток проекту. При цьому, на кожне нове напрямок діяльності необхідно скласти аналогічні розрахунки по рентабельності.
3
Створіть кошторис витрат і витрат на створення проекту, старт і подальший розвиток в перспективі. У цих розрахунках слід враховувати витрати на фонд оплати праці співробітників, витрати на супутній матеріал і послуги сторонніх компаній. Слід розписати два сценарії розвитку проекту: оптимістичний і песимістичний. Ці розрахунки будуть служити орієнтирами для менеджерського складу майбутнього підприємства.
4
Розрахуйте приблизну прибутковість підприємства на всіх етапах його розвитку: старт, перший рік роботи, перші три роки роботи і т.д. Ці розрахунки також повинні бути поділені на оптимістичні і песимістичні сценарії.
5
Складіть перелік форс-мажорних витрат, які може понести проект у своїй діяльності. Сюди входять оплата юридичний послуг для вирішення можливих судових позовів, витрати на оплату фабричного браку товарів або екстрений ремонт обладнання.
6
Об'єднайте свої підрахунки в єдину фінансову модель. Для цього створіть таблицю і занесіть в неї всі дані за оптимістичним і песимістичним сценарієм розвитку. Наведіть результати аналізу ринку збуту і споживання на поточний період і його подальший розвиток. Доповніть таблицю інформацією про термін існування проекту, підкреслюючи можливість розвитку додаткових напрямків діяльності.