Як налаштувати плату.

Системна плата є основою будь-якого комп'ютера. Саме від неї залежить, які комплектуючі ви можете використовувати, а також потенціал модернізації ПК. Хоча материнська плата і не потребує якихось особливих настройках, але є певні параметри, які все ж необхідно підлаштувати для оптимальної роботи вашого ПК.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Справа в тому, що більшість користувачів використовують максимальний потенціал комп'ютера не так вже й часто. А сучасні процесори споживають велику кількість електроенергії. Отже, можна значно знизити споживання електроенергії, якщо зробити так, щоб процесор працював на максимальній частоті тільки тоді, коли це необхідно.
2
Якщо у вас комп'ютер з процесором від компанії AMD, виконайте наступні кроки. Увімкніть ПК. Після включення натисніть клавішу Del. Ви повинні потрапити в меню BIOS. Якщо за допомогою цієї клавіші BIOS не відчиняться, подивіться в керівництві до системної плати, яку з них необхідно натиснути для входу в нього.
3
В меню BIOS виберіть вкладку Advanced, далі - пункт CPU Configuration, а в ньому - параметр Cool'n'Quiet. Встановіть для цього значення Enable. Збережіть налаштування і вийдіть з BIOS-меню. Після перезавантаження комп'ютера частота процесора почне знижуватися, коли на нього буде лягає мінімальне навантаження. Відповідно, буде знижено енергоспоживання. А коли навантаження буде підвищуватися, відповідно, буде рости і частота процесора. Якщо у вас система побудована на базі Intel, то необхідно встановити додаток Eist. Принцип дії програми такий же, як у Cool'n'Quiet.
4
Другий параметр, який можна налаштувати - це рівень шуму, який створюють кулери. Якщо ви часто не навантажувати комп'ютер по максимуму, то цей рівень шуму можна звести до мінімуму. Щоб зробити це, увійдіть в BIOS-меню. Далі слід обрати вкладку Power і перейти на Hardware Monitor. Потім виберіть параметр Smart fan mode, після чого встановіть цим параметром значення Silent. Збережіть налаштування. Ця функція може бути доступна не на всіх моделях системних плат.