Як навчитися в'язати гачком шаль.

З технікою в'язання гачком люди знайомі вже давно. Сьогодні в'язання гачком стало одним з найулюбленіших занять рукодільниць. Оволодівши технікою в'язання можна виготовити безліч корисних, красивих і необхідних речей, наприклад, шаль. Гачок і клубок ниток приховують в собі необмежені можливості. Навчиться в'язати гачком зовсім нескладно.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитки.
Інструкція
1
Щоб навчитися в'язати шаль гачком, вибирайте прості візерунки в одній колірній гамі. В'язання можете починати з середини або з гострого кута. Виберіть нехитрий візерунок з повітряних петель і стовпчиків з накидом. Край шалі можете прикрасити ажурною обробкою, з якою вона буде виглядати елегантно і стильно.
2
Для в'язання шалі ажурними мотивами зв'яжіть окремі елементи окремо, після чого з'єднайте їх разом потайними стібками і пришити до каймі шалі.
3
Щоб почати в'язати шаль з середини, наберіть 6 повітряних петель. З першої набраної повітряної петлі вивяжіте три стовпчики з накидом, після цього пров'яжіть три повітряні петлі і знову 3 стовпчики з накидом в першу петлю першого ряду, одну повітряну петлю і один стовпчик з двома накідмі в петлю, з якої були вив'язані попередні стовпчики.
4
Для в'язання другого півкола розгорніть в'язання і наберіть 5 повітряних петель, далі під повітряну петлю першого ряду пров'яжіть три стовпчики з накидом, одну повітряну петлю, три стовпчики з накидом під трьома повітряними петлями, три повітряних петлі. Далі під ту ж групу з трьох петель попереднього ряду пров'яжіть три стовпчики з накидом, одну повітряну петлю, три стовпчики з накидом під наступну повітряну петлю, одну повітряну петлю. Завершіть в'язання другого півкола стовпчиком з двома накидами.
5
Третій і наступні півкола повторюєте до кінця в'язки, тобто до необхідної довжини і ширини. Завершивши в'язання полотна шалі, обв'яжіть його стовпчиками без накиду.
6
Щоб зв'язати бахрому шалі зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель. З кожної петлі ланцюжка пров'яжіть по три стовпчики з накидом. Прив'яжіть по три одержані вьюнчик, які утворюють кисть, в кожну 10 петлю крайнього ряду.
7
Якщо для шалі були використані різнокольорові нитки, то і кисті в'яжіть різних кольорів, тобто щоб в кисті вийшло три різнокольорових вьюнчик.
В житті людини, крім роботи і щоденних справ, може бути хобі. У жінок часто це в'язання. Навчитися цьому зовсім не складно. Головне - захотіти, вирішити для себе декілька нескладних запитань і почати! Тільки навчившись в'язати, ви зможете порадувати себе саме такою річчю, як вам би хотілося.

Перед тим, як почати вчитися в'язати

Якщо ви дуже хочете навчитися в'язати, але ще зовсім не вмієте займатися цим видом рукоділля, попередньо вирішіть для себе ряд питань. Подумайте, як і де ви будете вчитися. Звичайно, можна піти на спеціальні курси, але за них доведеться заплатити. А якщо безкоштовно? В інтернеті можна знайти безліч сайтів з описом технології в'язання, є і відеокурси, які допоможуть вам знайти своє хобі. Якщо ж у вас немає комп'ютера та інтернету, найкраще знайти знайому, яка із задоволенням обв'язує всю свою сім'ю і знайомих. Вона покаже вам ази цього виду рукоділля і зможе згодом щось підказувати.

Що необхідно придбати для в'язання

Ви вже вирішили, чим будете в'язати, спицями або гачком? Спицями зазвичай в'яжуть светри, шарфи, шапки. Гачком полотно виходить більш щільне і краще тримає складну форму, тому їм в'яжуть деякі фасони шапочок, ковдри, пледи, іграшки, а також край уже готового виробу, виконаного спицями. Також гачком зазвичай в'яжуть мереживні шалі. Створити складний малюнок на спицях значно важче.
Щоб зв'язати шкарпетки і рукавиці, вам будуть потрібні вже 4 спиці. Новачкам в цій справі, напевно, не треба починати відразу з такої кількості спиць.
Спиці і гачки бувають металеві та пластикові . Як показує практика, освоюючи в'язання, початківці умільці зазвичай дуже сильно затягують петлі. Тому для початку краще вибирати металеві спиці - петлі по ним краще ковзають. Краще вибрати хороші напівшерстяні, досить товсті нитки, з них робити петлі спицями або гачком набагато простіше. Спиці і гачки розрізняються по товщині і мають свій номер. Підбираючи їх для певної пряжі, пам'ятайте, що пристосування для в'язання повинні бути в півтора-два рази товще ніток.І ще маленький секрет. Коли ви кілька разів в'яжете, а потім розпускаєте виріб, нитки псуються, «кучеряві», пов'язана з них деталь виглядає все гірше і гірше. Щоб цього не сталося, коли ви зрозумієте, що вже готові створити хорошу річ, розпустіть все, що в'язали раніше, змотайте нитку в нещільний клубок і потримайте його над парою. В результаті нитка розпрямиться.

Ваше перше в'язане виріб

Тепер можна приступити до в'язання. Для першого разу виберіть нескладний фасон кофтинки або просто зв'яжіть красивий шарф. Щоб розрахувати, скільки вам треба набрати петель, зв'яжіть зразок 30 на 30 петельок, отпарьте його праскою і подивіться, скільки сантиметрів вироби виходить при такій кількості. Виходячи з бажаної ширини, наприклад, шарфа, розрахуйте, скільки петель вам треба набрати.
Приступаючи до в'язання, треба запастися терпінням: не все буде виходити так, як хотілося б, але зате з часом ви зможете створити шедевр, який не поступається зразкам, демонстрованим на подіумі.
Процес в'язки не надто швидкий. Раніше довгими зимовими вечорами заняття цим видом рукоділля допомагало згаяти час. Зараз, коли кожна хвилина на рахунку, хочеться все робити швидко. Але з в'язанням так не буває. Доведеться і розпустити пряжу кілька разів, і почати знову, і відкласти на деякий час, щоб знову з'явилося бажання продовжити. Але є і свої плюси, і їх не мало. Трохи помучитися, ви отримаєте, наприклад, прекрасну кофточку, який більше ні в кого немає. До того ж і дієтологи дуже радять навчитися в'язати: зосередившись на роботі, ви рідше будете підходити до столу, щоб покласти в рот чергову печеньку. Крім того, коли ви навчитеся цьому рукоділля, в'язання буде дуже добре заспокоювати вашу нервову систему. Пам'ятайте: навчитися в'язати ніколи не пізно!