Як класти статеву дошку.

Незважаючи на велику кількість нових будівельних матеріалів, дерево і раніше залишається самим «наближеним» до людини. Саме йому віддається перевага при обробці інтер'єрів. Паркет відноситься до найбільш традиційним видам підлогових покриттів. Існують різні способи її укладання: на дерев'яні балки, чорнову підлогу з необроблених дошок, фанеру, оргаліт. Однак найекономічнішою і найбільш широко застосовуваної є все ж укладання дошки на лаги.
Вам знадобиться
  • - теслярський інструмент;
  • - статева дошка;
  • - брус;
  • - пароізоляція;
  • - будівельне кріплення;
  • - електродриль.
Інструкція
1
Наведіть вологість і температуру статевої дошки в норму. Вологість не повинна перевищувати 15-16-ти відсотків, а температура повинна відповідати кімнатній. Для цього рекомендується перед укладанням дошки витримати її протягом 2-3 діб при кімнатній температурі.
2
Підготуйте підставу, на яку укладається статева дошка. Воно повинно бути відносно рівним і сухим. Під плівкою, яка пролежала на бетонній основі близько доби, не повинно проступати потемніння, мовця про підвищену вологість.
3
Покладіть на підлогу шар пароізоляції з невеликим загином на стіну. Краї полотна повинні перекривати один одного на 10-15 см. Для надійності проклейте стики скотчем.
4
Покладіть лаги паралельно стіні, в якій знаходяться вікна. Відстань між ними обумовлюється товщиною дошки. При 30 мм воно приймається рівним 50-ти см, при більшій товщині - 80-ти мм. Виставте поверхню всіх лаг в одній площині, підкладаючи під них при необхідності шматочки тонкого ДВП.
5
Прикріпіть лаги до основи. Кріплення слід виробляти довгими шурупами діаметром 5-6 мм через тіло лаг, засверлівая під них отвори і вставляючи пластмасові пробки. Кількість місць кріплення не нормується, якщо основа рівна (якісна стяжка), можна обмежитися трьома шурупами на одну лагу.
6
Покладіть статеві дошки. Першу дошку покладіть пазом до стіни, залишивши між нею і стіною зазор 10 мм. Край біля стіни прибийте зверху цвяхами. Протилежний край з шипом кріпите цвяхами або шурупами, що входять в підставу шипа приблизно під кутом 50 °. Щоб уникнути розколів, засверливают отвір під цвяхи або шурупи електродрилем зі свердлом, діаметр якого дорівнює діаметру кріплення. Кріплення дошки здійснюється до всіх лагам.
7
Наступні дошки кріпляться тільки з одного боку - тій, де розташований шип. Перед кріпленням щільно притискайте укладається дошку дерев'яним клином, що впирається в брус (упор), прибитий до лагу. Щоб при цьому не зминався її шип, рекомендується використовувати додаткову проставку, виготовлену з статевої дошки. Вона вставляється між клином і дошкою таким чином, щоб в її паз входив шип.
8
Останню дошку кріпите цвяхом зверху - його капелюшок виявиться прихованої під плінтусом. Не забудьте залишити між дошкою і стіною десятиміліметрового зазор. Якщо дошки стикуються по довжині, розташуйте стики на лагах, зміщуючи їх один щодо одного в сусідніх дошках.
9
Вирівняти поверхню дощок у місцях стику - прошліфувати їх шкіркою з зернистістю близько 100 або простругані рубанком.
Зверніть увагу
Кріплення лаг до основи не є обов'язковою вимогою. В деяких випадках - при рівній поверхні підстави і масивної статевої дошці - лаги укладаються без кріплення. Однак це припустимо тільки в тому випадку, якщо вони є рівними.