Що таке тканина.

Тканина живого організму - це об'єднання всіх клітин і міжклітинної речовини, що має спільне походження, будову і функції. З тканин різного виду утворюються органи.
Інструкція
1
Жива тканина - «будівельник» тварин і рослинних організмів. В біології існує спеціальний розділ для вивчення тканин під назвою «гістологія». Гістологія людини відноситься до медицини.
2
Розрізняють декілька видів тканини, складових тіло людини або тварини. Це епітеліальна, сполучна, нервова і м'язова тканини. Епітелієм називається клітинний шар, що становить поверхню всього тіла, а також слизові оболонки органів харчового і дихального тракту, сечостатевих шляхів, залоз і ін. Сукупність клітин епітелію поверхні тіла називається «епідермісом» і складається з п'яти шарів, що мають різну будову. Епітелій має високу здатність до регенерації: при пошкодженні поверхні тіла починається інтенсивний поділ клітин епідермісу.
3
Сполучна тканина - це допоміжний вид тканини. Це єдиний вид, який присутній в організмі в усіх чотирьох видах: волокнистий (зв'язки), твердий (кістки), гелеобразний (хрящі) і рідкий (лімфа, кров, спинномозкова та інші рідини). Сполучна тканина становить 60-90% маси всіх органів. Вона дуже еластична завдяки переважанню волокон колагену і еластину, від її нестачі в організмі особливо страждають суглоби.
4
Нервова тканина - основа нервової системи, що складається з нервових вузлів, спинного і головного мозку. Тканина відповідає за загальну узгодженість роботи органів. Клітини нервової тканини називаються «нейронами» і працюють «передавачами» нервових імпульсів від зовнішніх подразників безпосередньо до органів або іншим клітинам.
5
Клітини м'язової тканини приймають імпульси від нервової системи і реагують скороченням, тим самим змушуючи м'яз рухатися. Тканина відповідає за переміщення в просторі самого тіла, а також за рух органів всередині організму для забезпечення нормальної життєдіяльності (серця, мови та ін.) М'язова тканина складається з м'язових волокон, що володіють здатністю до зміни форми. Основні функції м'язової тканини - рухова, захисна, теплообмінна і мімічна.
6
Організм рослини складається з освітньої, покровной, механічної, провідної, основної тканин. Освітня тканина має високу здатність до поділу, тим самим забезпечуючи рослині постійне зростання протягом усього життя. Покривна тканина (кора або шкірочка) становить поверхню рослини і виконує захисну функцію. Механічна тканина складає каркас органів рослини, забезпечує їх міцність і пружність. Провідна тканина відповідає за поширення води і містяться в ній поживних речовин по організму рослини.
7
Основна тканина - це основа всіх органів рослини, складається з асиміляційної, запасающей, воздухоносной і водоносній тканин. Асиміляційна тканина відповідає за фотосинтез, тому більша її частина зосереджена в листі. Запасающая тканина містить білки, вуглеводи та інші корисні речовини, це «засіки» рослини (бульби, цибулини, коренеплоди). Згідно своїм назвам водоносна і воздухоносной тканини забезпечують накопичення води і доставку кисню в глибокі частини рослини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aar3NgWKIqw