Як намалювати руку.

Малюнок людини і людського тіла вимагає певних знань в області анатомії і техніки портретного живопису - і дуже часто початківці художники відчувають труднощі в малюванні кистей рук.
Інструкція
1
Щоб намалювати долоню руки, намалюйте квадрат розміром в 2-3 см, злегка звужується донизу. Малюючи долоню, орієнтуйтеся на форму власної долоні, яку періодично розглядайте в процесі малювання.
2
Довжина кисті повинна в два рази перевищувати її ширину. Прямо над першим прямокутником намалюйте другий такий же, щоб домогтися правильної пропорції і описати зону, в яку входять пальці.
3
Визначте, малюєте ви праву або ліву руку, і залежно від цього змальовувати з натури власну праву або ліву долоню. Малювати пальці починайте з великого пальця. Ліворуч або праворуч від нижнього квадрата намалюйте невеликий клин, загинається вгору, завдовжки трохи менше долоні. Отріс місце з'єднання великого пальця з долонею, правильно відобразивши кут з'єднання.
4
Тепер домалює зап'ясті - смугу, вужчу, ніж квадрати долоні. Чим далі від долоні зап'ясті - тим більше воно розширюється.
5
В центрі долоні, орієнтуючись на власні руки, намалюйте лінії і складки. У верхньому квадраті над долонею намалюйте чотири пальці - вмістите їх в квадрат так, щоб найдовший середній палець торкався верхньої межі квадрата. Найкоротший палець - мізинець.
6
Округлите краю пальців, додайте ліній на згинах і зітріть зайві допоміжні кордону від квадратів. Великий палець намалюйте за допомогою изгибающихся кривих, випуклих в місцях потовщення пальця і увігнутих в місцях звуження.
7
Навчившись малювати кисть руки з боку долоні, спробуйте намалювати руку так, ніби пальці руки спрямовані на вас. Орієнтуйтеся на попереднє зображення руки і на власну кисть.
8
Зобразіть долоню як сплюснутий вигнутий прямокутник, в лівій частині якого намалюйте округлий клин для великого пальця. У такому положенні палець буде спрямований не назовні, а всередину долоні. Поспостерігайте за своєю рукою і відобразите на малюнку потовщення долоні знизу. Потім почніть малювати пальці.
9
Для спрощення завдання сприймайте кожен палець складається з трьох деталей (фаланг). Кожна з фаланг має свої звуження та розширення. Місця з'єднання фаланг пальців (суглоби) товщають. Намалюйте злегка зігнуті пальці, що вказують на вас, і потім намалюйте опуклі нігті.
10
За таким же принципом малюється вид кисті руки збоку - відобразите долоню у вигляді прямокутника, видозміненого в іншому ракурсі. При вигляді збоку клин великого пальця буде дивитися всередину долоні.
11
Долоня завжди є злегка вигнутій площиною, а великий палець завжди відходить від долоні під невеликим кутом і є більш коротким і товстим, ніж інші пальці.
Щоб навчитися красиво і правильно малювати долоню , потрібно багато практикуватися. У перших малюнках вам може допомогти в якості наочного матеріалу своя власна рука. Використовуйте кілька основних правил.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - простий олівець;
  • - ластик.
Інструкція
1
Для початку спробуйте намалювати долоню на окремому аркуші паперу (спочатку ліву, потім праву). Розташуйте аркуш вертикально і за допомогою простого олівця почніть виконувати начерк. Якщо щось не виходить - не поспішайте прати, спочатку виправте малюнок, потім подкорректируйте ластиком.
2
Як і будь-яку частину тіла, начерк руки можна малювати за допомогою геометричних фігур. Намалюйте два квадрата, розташовані один над іншим так, щоб вони стикалися однією стороною. Нижній квадрат - це сама долоню , верхній - пальці.
3
Виконайте начерк великого пальця, який розташований під невеликим кутом до долоні. Для цього намалюйте невеликий трикутник, основа якого стосується бічної сторони квадрата. Від сторони цього трикутника намалюйте прямокутник - майбутній великий палець.
4
Тепер уточніть малюнок. Верхній квадрат розділіть на чотири рівні частини по вертикалі, позначивши, тим самим, пальці. Далі позначте їх довжину. Найбільший з пальців - середній. Далі за розміром йдуть: безіменний, вказівний і мізинець. Закруглите вершини пальців і додайте лінії згинів на пальцях.
5
Прорисуйте великий палець. Для цього зверніть увагу на будову свого власного пальця і плавними рухами олівцем закруглите прямокутний начерк. За допомогою ластику зітріть непотрібні лінії. Так як ви малюєте долоню , то на ній повинні бути зображені лінії згинів. Подивіться на свою руку, і, якщо хочете, скопіюйте напрямок згинів або покажіть їх самостійно.
6
Намітьте тінь. Легкими лініями почніть виконувати штрихування. Заздалегідь визначте, де у вас знаходиться джерело світла. Звертайте увагу на свою долоню , намагайтеся передати всі опуклості і западини. Якісь світлі частини ви можете виділити ластиком.
7
Тренуйтеся малювати долоню і, взагалі, пальці рук з натури, попросіть для цього своїх друзів або родичів. Звертайте увагу на напрямок пальців, на анатомію кисті людини.