Що таке периметр.

Периметром в загальному випадку називають довжину лінії, яка обмежує замкнуту фігуру. Для багатокутників периметром є сума всіх довжин сторін. Цю величину можна виміряти, а для багатьох фігур і просто розрахувати, якщо відомі довжини відповідних елементів.
Вам знадобиться
  • - лінійка або рулетка;
  • - міцна нитка;
  • - роликовий далекомір.
Інструкція
1
Щоб виміряти периметр довільного багатокутника, виміряйте за допомогою лінійки або іншим вимірювальним приладом всі його сторони, а потім знайдіть їх суму. Якщо дан чотирикутник зі сторонами 5, 3, 7 і 4 см, які виміряні лінійкою, знайдіть периметр, склавши їх разом Р = 5 + 3 + 7 + 4 = 19 см.
2
Якщо ж фігура довільна і включає в себе не тільки прямі лінії, то виміряйте її периметр звичайної мотузкою або ниткою. Для цього розташуйте її так, щоб вона точно повторювала всі лінії, що обмежують фігуру, і зробіть на ній позначку, якщо можна, просто обріжте її щоб уникнути плутанини. Потім за допомогою рулетки або лінійки, виміряйте довжину нитки, вона і буде дорівнює периметру даної фігури. Обов'язково стежте за тим, щоб нитка максимально точно повторювала лінію для більшої точності результату.
3
Периметр складної геометричної фігури вимірюйте роликовим далекоміром (курвиметром). Для цього не лінії намічається точка, в яку встановлюється ролик далекоміра і прокочується по ній, до повернення у вихідну точку. Дистанція, виміряна роликовим далекоміром, і дорівнюватиме периметру фігури.
4
Периметр деяких геометричних фігур обчислюйте. Наприклад, щоб знайти периметр будь-якого правильного багатокутника (опуклого багатокутника, сторони якого рівні), довжину сторони помножте на кількість кутів або сторін (вони рівні). Щоб знайти периметр правильного трикутника зі стороною 4 см помножте це число на 3 (Р = 4? 3 = 12 см).
5
Щоб знайти периметр довільного трикутника, складіть довжини всіх його сторін. Якщо не дано всі сторони, а є кути між ними, знайдіть їх по теоремі синуса або косинуса. Якщо відомі дві сторони прямокутного трикутника, третю знайдіть по теоремі Піфагора і знайдіть їх суму. Наприклад, якщо відомо, що катети прямокутного трикутника дорівнюють 3 і 4 см, то гіпотенуза буде дорівнює? (3? +4?) = 5 см. Тоді периметр Р = 3 + 4 + 5 = 12 см.
6
Щоб знайти периметр кола, знайдіть довжину окружності, яка його обмежує. Для цього її радіус r помножте на число 3,14 і число 2 (P = L = 2 ? r). Якщо відомий діаметр, враховуйте, що він дорівнює двом радіусам.