Як відкрити стиснений файл.

Різні варіанти алгоритмів стиснення застосовуються майже у всіх використовуваних комп'ютерними програмами типах файлів . Проте, існують спеціалізовані додатки (архіватори), призначення яких - додатково зменшувати розмір будь-яких типів файлів . Компоненти ОС Windows мають вбудовані функції для роботи зі стиснутими такими програмами файлами, але їх можливості обмежені.
Інструкція
1
Якщо стиснений файл має формат zip, то в операційній системі Windows ви можете працювати з ним як зі звичайною папкою. Запустіть стандартний файл-менеджер цієї ОС - Провідник. Це можна зробити більшою кількістю способів, найпростіший з яких полягає в одночасному натисканні клавіш win і e. Перейдіть по дереву папок у лівому фреймі Провідника в той каталог, де зберігається стиснений файл - ви побачите його в лівому фреймі разом із звичайними папками, але мають іншу іконку. Клікніть цю іконку, і в правому фреймі Провідник відобразить вміст стиснутого архіву. Тут ви можете переглядати, копіювати і запускати файли з zip-архіву. Якщо необхідно мати більший вибір операцій з файлами, то перемістіть їх в звичайну папку.
2
Інші поширені формати стислих файлів (наприклад, rar і 7-zip) ОС Windows самостійно обробляти не може, тому краще додатково встановити універсальну програму-архіватор. Підберіть додаток, який може упаковувати і витягувати файли з архівів найбільш популярних форматів стиснення. Наприклад, це може бути безкоштовний архіватор 7-zip (http://7-zip.org) або дуже популярний сьогодні WINRar (http://win-rar.ru).
3
Використовуйте контекстне меню Провідника для стиснення і розпакування файлів після установки обраного додатка - при інсталяції кожна з цих програм додає в Провідник потрібні функції. Для розпакування архіву вам, як і в першому кроці, потрібно запустити файл-менеджер і перейти в папку, яка містить стислий файл. Потім клікніть його правою кнопкою миші і виберіть одну з команд вилучення файлів . Формулювання цих пунктів буде залежати від обраної програми, але сенс їх зводиться до вилучення стиснутих файлів в поточну папку, в папку, яку створить архіватор або вкаже користувач.