Як отримати позитивний заряд.

Електричний заряд - це властивість, що характеризує здатність тіла брати участь в електромагнітних взаємодіях і індукувати (створювати) електричне поле. Існують два типи заряд ов: позитивний і негативний. Вимірюються заряд и в кулонах, один кулон - це величина заряд а, який проходить за 1 секунду через поперечний переріз якого-небудь провідника, при силі струму в 1 ампер. Разноименно заряджені тіла притягуються один до одного, однойменно заряджені - відштовхуються. Як отримати позитивний заряд ?
Вам знадобиться
  • - скляну паличку;
  • - шматок шовкової матерії.
Інструкція
1
Ще з давніх часів було відомо, що якщо шматок бурштину потерти об вовну, то він починає притягувати деякі дуже легкі предмети. Такі «демонстраційні досліди» справляли велике враження на людей, хоча природу цього явища, звичайно, вони пояснити не могли.
2
Через багато століть, а саме в 1729 році, французький вчений Шарь Франсуа Дюфе дослідним шляхом з'ясував, що існують два типи заряд ів. Перший з них утворювався при натирання скляного предмета про шовк, другий - при натирання шматка смоли про шерсть. Трохи пізніше знаменитий Бенджамін Франклін ввів поняття «позитивного» і «негативного» заряд а.
3
Повторіть досвід отримання позитивного заряд а в домашніх умовах. Для цього оберніть шматком шовку скляну паличку (в крайньому випадку, будь скляний предмет циліндричної форми, наприклад, пробірку, лабораторну піпетку) і кілька разів енергійно проведіть нею взад-вперед, так, щоб паличка терлася про шовк. Ніяких видимих змін, природно, не трапиться.
4
Як же перевірити, що паличка наелектризовані, тобто отримала якийсь заряд ? Для цього піднесіть її до заздалегідь нарізаним шматочках паперу. Ви побачите, що ці шматочки тут же притягнуться до скла. Хоча до того, як ви потерли паличку про шовк, вони до неї не притягувалися!
5
Можете отримати й інше наочний доказ того, що скляна паличка придбала заряд . Є спеціальний прилад - електроскоп. Якщо доторкнутися натертої паличкою до одного кінця його металевого стержня, то найтонші листочки фольги, підвішені до іншого кінця стержня, відхилятися в сторони. Тому, що вони отримали частину заряд а, перетекшего на них з палички через штир. Легко можна зрозуміти, що в іншому випадку листочки фольги залишилися б нерухомими.