Як дізнатися інвентаризаційну вартість квартири. інвентаризаційна вартість.

При приватизації житла і в деяких інших випадках вам може знадобитися дізнатися вартість квартири. У відповідності з державним стандартом була розроблена система, яка визначає так звану інвентаризаційну вартість житла. Вона відрізняється від ринкової і потрібна тільки для спеціальних розрахунків в державних органах. Як же її дізнатися?
Інструкція
1
Дізнайтеся, чи потрібна у вашому випадку інвентаризаційна оцінка житла. Вона використовується при таких угодах як приватизація, обмін, продаж, дарування.
2
Знайдіть адресу Бюро технічної інвентаризації за вашим місцем проживання. Це можна зробити за допомогою офіційного сайту організації. На головній сторінці ви побачите посилання на відділення БТІ, класифіковані по містах і областях.
3
Зверніться в районне БТІ в робочий час з паспортом і документами, що підтверджують право власності або право користування житлом, наприклад, з договором соціального найму. Напишіть заяву про те, що ви хочете отримати документ із зазначенням інвентаризаційної власності квартири. Сплатіть послуги БТІ. Це можна зробити через банк, або безпосередньо в касі організації. Дізнайтеся, коли буде готовий необхідний документ.
4
В день, зазначений співробітником БТІ, зверніться до цієї організації для отримання готової довідки про інвентаризаційної вартості житла. Ви зможете надати її за місцем вимоги.
5
Якщо у вас не часу на ходіння по інстанціях, ви можете заплатити сторонньої організації для того, щоб її співробітники представляли ваші інтереси в БТІ і отримали за вас необхідні документи. Таким чином ви зможете заощадити час на стояння в чергах, але навряд чи зможете отримати довідку швидше. Звернення в подібні фірми має сенс тільки для дуже зайнятих людей.
Зверніть увагу
БТІ не визначає ринкову вартість об'єкта нерухомості. Інвентаризаційна вартість квартири включає в себе тільки ціну матеріалів і зведення конструкцій без врахування вартості землі та інших факторів. Ринкову оцінку нерухомості при необхідності необхідно замовляти в інших організаціях.
Корисна порада
Не слід оформляти довідку про інвентаризаційної вартості заздалегідь, так як вона має певний термін дії. Краще замовити її виготовлення прямо перед здійсненням дій з нерухомістю.