Як позбутися шкідливої ??звички гризти нігті. Як можна позбутися шкідливих прівичекгризть нігті.

оніхофагія, або звичка гризти нігті , пояснюється вченими як результат надмірного інтелектуального та психічного напруження. Піддані цьому шкідливому заняттю, як вважають психологи, невпевнені в собі люди із заниженою самооцінкою. І, природно, від такої звички слід якомога швидше позбутися, адже це не тільки негарно, але й шкідливо для пальців, оскільки ранки і задирки, які утворюються після активної діяльності зубів, можуть виявитися вогнищем інфекції.
Інструкція
1
Позбутися цієї звички може спеціальний гіркий зміцнюючий лак. Наносите його раз на три дні. Коли пальці займуть «звичне» місце у ваших зубів, ви відчуєте, яка це гидота на смак. Але вашим нігтям це засіб повинен підійти, адже до складу лаку входять необхідні їм для росту вітаміни і мікроелементи.
2
Зверніться в салон краси до майстра з нарощування нігтів. Будь-який обраний вами матеріал, будь то гель або акрил, дуже сильний та вам виявиться не по зубам. А якщо ви ще зробите на своїх нігтях якийсь ультрамодний дизайн, гризти їх вам, попросту, буде шкода.
3
Наскрібши нігтями мило, змастіть пальці гірчицею або гострим перцем. Можливо, щось з цих коштів теж зупинить ваші пальці на півдорозі. Тільки не потріть ними очі.
4
Натягніть на зап'ясті гумку, і кожен раз, коли з'являється бажання донести пальці до рота, оттягивайте її і відпускайте. Біль, яку ви випробуєте, підсвідомо буде діяти як гальмо для вашої шкідливої звички.
5
Якщо не допомагають інші способи, надягайте частіше рукавички. Працювати в них не зовсім зручно, але на смак рукавички не такі хороші ...
6
Придумайте для себе якесь покарання в помсту за шкідливу звичку, наприклад, робити якусь нудну і нецікаву вами роботу, прибирання.
7
Непоганий засіб позбавлення від шкідливої звички - відволікти себе чим-небудь. Займіться чимось цікавим, почитайте книгу або йдіть спілкуватися зі знайомими. Чи не будете ж ви гризти нігті перед ними?
8
Якщо ваша шкідлива звичка - наслідок нервових зривів або напруги, постарайтеся менше нервувати. Частіше виходьте на вулицю погуляти, займіться аутотренінгом.
9
Побувайте на консультації у невропатолога або психолога, особливо якщо ви, крім звички гризти нігті , відчуваєте, що дратівливі, швидко втомлюєтеся, забуваєте про якихось важливих речах і постійно відчуваєте тривогу. Досвідчений фахівець допоможе вам розібратися в проблемі або випише необхідні ліки.
Корисна порада
Завжди носіть в своїй сумочці пилочку для нігтів, щоб пошкоджений ніготь можна було акуратно підпиляти.
Звичка гризти нігті буває як у дорослих, так і у дітей. Причини криються в глибині підсвідомості, і у фахівців немає єдиної думки з приводу причин цієї звички. Однак є працюючі методи боротьби з нею.
Інструкція
1
Для дітей можна використовувати різні харчові гіркі речовини, для дорослих - лак, що має неприємний присмак. Суть методу полягає в нагадуванні про те, що нігті потрапляють в рот. На практиці такий метод має деякі обмеження. По-перше, будь-які гіркі речовини можуть викликати роздратування не тільки на пальцях, але і на губах. По-друге, деякі вважають, що це занадто жорстокий метод для дітей.
2
На деякий час може позбавити від звички гризти нігті процедура нарощування нігтів. Акрил, використовуваний при такій процедурі, абсолютно не розташовує до продовження нав'язливої звички. Акрилові нігті , перш за все, набагато міцніші і від них майже неможливо відкушувати шматочки.
3
Нав'язлива звичка легко заміщується іншою. Можна придбати чотки і перебирати їх, носити з собою гумовий м'ячик або кистьовий еспандер. Як тільки з'являється потреба зайняти чимось свої руки, треба просто згадати про те, що приготовлено в кишені. Часто згадати це вдається тільки тоді, коли пальці вже в роті, але з часом можна навчитися згадувати все раніше і раніше.
4
Найдієвішим завжди залишається звернення до психотерапевта. Сама по собі звичка гризти нігті не є окремою проблемою. Найчастіше, це прояв якихось негативних процесів глибоко в психіці. Робота з психотерапевтом дозволить зняти внутрішню тривогу і напругу, позбутися багатьох нав'язливих дій. Як правило, людина навіть не віддає собі звіт в тому, що у нього можуть бути ще якісь звички.
5
Є думка, що людина, гризучий нігті , просто намагається надати їм більш правильну форму, тільки для того, щоб вони стали більш красивими. Як засіб, пропонується зробити манікюр. Гризти вже красиві нігті стане не цікаво і шкода.
Зверніть увагу
По-науковому звичка гризти і обкусивать нігті називається оніхофагіей. А чи знаєте ви, що багато дуже відомі люди теж страждали цією шкідливою звичкою? Наприклад, Олександру Сергійовичу Пушкіну в дитинстві навіть зв'язували руки, але позбудеться цієї звички він так і не зміг. Найчастіше оніхофагія виникає в підлітковому віці внаслідок інтелектуального та психічного напруження.
Корисна порада
Як стверджують психологи, люди починають гризти нігті внаслідок підвищеного почуття тривожності або ж у період емоційної напруги. Невпевненість також є першопричиною оніхофагіі (так називається обкушування нігтів в медицині). Замість того щоб показувати оточуючим свій чудовий натуральний манікюр, вона повинна ховати від сторонніх поглядів обкусані нігті. Тому саме дівчата, повинні знайти для себе спосіб, як позбутися звички гризти нігті.