Як благословляти дочка на весіллі. Мова мами на весіллі дочки.

Благословення дочки на весіллі - мабуть, одне з найбільш хвилюючих подій для батьків. Практично у кожного народу є власні традиції проведення цього важливого ритуалу. У християнстві також є особливі правила благословення.
Інструкція
1
Для благословення необхідно заздалегідь придбати ікону. Її ви повинні будете передати в нову сім'ю, де святиня виконувати роль своєрідної реліквії. Дівчину благословляють зазвичай іконою Божої Матері. Проте церква не дає якихось певних строгих вказівок з цього приводу. Тому якщо у вашій сім'ї є ікона, яка, можливо, передається з покоління в покоління, ви можете благословляти нею. Бувають випадки, коли батьки нареченого і нареченої спільно набувають ікону і дарують молодим.
2
Благословляти дочка можна тоді, коли наречений прийде в її батьківський дім просити руки своєї майбутньої дружини. Однак традиції з часом змінюються. Тепер прийнято давати батьківське благословення тільки після того, як наречений заплатить викуп, витримає всі призначені випробування і покаже наречену гостям.
3
Після того як всі умовності виконані і гості збираються їхати в ЗАГС, відведіть жениха і наречену в окрему кімнату. Благословення має даватися в присутності тільки найближчих людей. Буде непогано, якщо при цьому зможуть бути присутніми хресні батьки нареченої. Благословення дається не тільки дочки, але і її майбутньому чоловікові, так як ви даєте дозвіл жити однією сім'єю.
4
Коли всі, хто необхідний для благословення, зібралися, можна почати. Наречений і наречена повинні встати навпроти вас. Візьміть в руки ікону, якій будете благословляти. Поверніть її ликом до молодих. Після цього скажіть їм свої напутні слова. Не готуйте довгу промову, досить щиро побажати щастя та любові. Пам'ятайте - це не стільки звичай, скільки побажання всього найкращого вашої дочки в новій сім'ї.
5
Після напутньої мовлення потрібно триразово перехрестити по черзі жениха і наречену. Потім вони повинні поцілувати ікону, а після цього перехреститися.
Зверніть увагу
Якщо після традиційного весілля молодята вирішать обвінчатися, то до церкви бажано буде взяти ікони, якими їх благословляли батьки.