Як натягнути гусеницю на снігоході Буран. натяг гупеніци буран.

Періодичний огляд, регулювання центрування і натягу гусениць - головне в технічному обслуговуванні ходової частини « Бурана ». Для злагодженої роботи всіх механізмів ходової також необхідно своєчасно змащувати і підтягувати різьбові з'єднання. Все це дозволить уникнути непередбачених поломок снігохода і надмірного зносу його частин.
Вам знадобиться
  • Гайкові ключі.
Інструкція
1
При експлуатації деталі ходової частини, особливо зуби ведучих і ведених зірочок, швидко зношуються, а полотно гусениць - витягується. Ось чому необхідно постійно регулювати натяг і центрування гусениць. Якщо полотно буде натягнуто слабо, то на ходу гусениці можуть злетіти зі зірочок, що викличе надмірний знос їх крайок і зубів.
2
Щоб перевірити і відрегулювати натяг гусениць, підійміть снігохід і закріпіть його. При цьому гусениці повинні провертатися вільно. Знайдіть, де попереду по ходу снігохода кріпляться катки балансирів. У середнього кронштейна визначте нижню поверхню кутника рами. Між нею і внутрішньою поверхнею верхньої гілки гусениці відстань повинна становити від 55 до 65 мм.
3
Якщо гусениці недостатньо натягнуті, потрібно послабити гайки осей балансирів валів напрямних зірочок. Обертати регулювальні болти ключем необхідно за годинниковою стрілкою. Таким чином добийтеся нормального натягу. Якщо ж його потрібно послабити, обертайте болти в зворотному напрямку. Після регулювання затягніть самоконтрящиеся гайки осей.
4
Простежте, щоб довгі кінці пружин балансирів при регулюванні були заведені в середні прорізи гребінок, які приварені до рами « Бурана ». Ці гребінки дозволяють змінювати натяг гусениць в залежності від того, в якому стані знаходиться сніговий покрив. Якщо сніг щільно утрамбований, кінці пружин переводяться в передні прорізи, збільшуючи натяг. При пухкому глибокому снігу кінці пружин переводять в задні прорізи, тим самим зменшуючи натяг гусениць.
5
Після регулювання натягу виконайте центрування гусениць. Для цього запустіть двигун на такі звороти, щоб гусениці повільно почали перемотувати. Перевірте, чи входять зуби зірочок в зачеплення з гусеницями. Зазор між зубом, що входять у зачеплення, і відповідним вікном гусениці не повинен бути менше 0,5 мм. З обох боків зазори між щоками балансирів і краями гусениць повинні бути однаковими.
6
Обертаючи регулювальний болт, звільніть гайку осі з боку, де гусениця ближче підходить до щоки балансира. Досягніть, щоб з двох сторін гусениці зазор став однаковим, і знову затягніть гайку. Після натягу і вирівнювання гусениць затягніть гайки до упору і виконайте болтами натяг, повернувши їх за годинниковою стрілкою на півоберта.
Зверніть увагу
Запам'ятайте, що операції центрування і натягу не можна проводити окремо один від одного, оскільки вони цілком взаємопов'язані.