Як навчитися швидко рахувати. Як навчити школяра швидко читати.

Шкільні роки давно позаду, а арифметика все ще переслідує вас: прикинути загальну суму в магазині, порахувати останні витрати ... Зіткнувшись з обчисленнями, ви тут же тягнетеся до калькулятору. Але він не завжди може виявитися під рукою.
Інструкція
1
Почніть практикуватися. Особливо якщо ваша робота не пов'язана з цифрами, і ви вже забули, як виконувати подібні операції. Вам підійде будь збірник для школярів з безліччю арифметичних прикладів. Візьміть за правило вирішувати в день 20-30 прикладів простої складності на додавання і віднімання, множення і ділення. Ви будете витрачати на це не більше півгодини, а вже через пару тижнів помітите, що із завданням справляєтеся куди швидше.
2
Якщо арифметика раптом стала даватися вам нелегко, не намагайтеся відразу навантажити себе усним рахунком. Згадайте дитинство і заведіть зошит, де виконуйте обчислення. Перевіряти себе можна калькулятором. Якщо вистачить терпіння, шукайте, в якому саме місці ви помилилися.
3
Ознайомтеся з деякими правилами і хитрощами рахунку. Часом не потрібно виробляти довгі складні обчислення. Застосувавши одну з декількох методик, ви без зусиль виконайте множення двох і навіть тризначних чисел. Наприклад, відоме багатьом множення на 9 в межах 10. Виставте перед собою долоні. Загніть палець, відповідний цифрі, на яку ви примножуєте. Припустимо, це 4. Ви сгибаете четвертий зліва палець на лівій руці. Тепер зліва від зігнутого пальця знаходиться число десятків (3), а праворуч - число одиниць (6). І справді, 9 * 4 = 36.
4
Або ще один простий спосіб множення на 9. Помножте число на 10 і відніміть його (число, яке ви множили) від результату. 450 * 9 = 450 * 10-450 = 4500-450 = 4050.
5
Просто множити двозначні числа на 11. Складіть 2 цифри числа, і помістіть вийшла суму посередині. Помножте на 11 число 27 (2 + 7 = 9), вийде 297. Якщо ж сума цифр виходить більше або дорівнює 10, додайте число десятків до цифри, що стоїть зліва. Помножте 86: 8 + 6 = 14, значить, до 8 потрібно додати 1, а 4 помістити в середину: 946.
6
Запам'ятовуйте подібні способи, шукайте нові, і розвивайте швидкість вашого рахунку.