Як навчитися цікаво писати.

Як навчитися писати цікаво, щоб інші з задоволенням читали? На ці питання не завжди буває просто відповісти, адже у кожної людини свої уподобання в літературі. Однак, навіть у випадку з такими складними категоріями, як людські смаки, інтереси, бажання, можна знайти ряд моментів, які повинен враховувати автор при написанні свого твору.
Інструкція
1
Визначте тему твору. Це перший критерій, за яким читач оцінюватиме ваш твір, і саме на цьому етапі відбудеться перший «відсів». Любителі жанру зацікавляться, інші залишаться байдужими. Дотримуйтеся обраної теми протягом всієї розповіді.
2
Визначтеся з сюжетною лінією. Вона не повинна бути надмірно заплутаною. Якщо навіть ви вибудовуєте складну схему відносин між героями і плануєте об'єднати по ходу розповіді, здавалося б, не пов'язані між собою події, остерігайтеся того, щоб самим не заплутатися. Якщо читач перестане розуміти, «хто, з ким і чому», він втратить інтерес. Слідкуйте за логікою і послідовністю.
3
У кожного описуваного вами героя повинні бути свої особистість, характер, погляди на життя. Не обов'язково знайомити читача з усіма деталями біографії персонажів, але читати про безликих героях навряд чи комусь сподобається. Визначившись з особливостями діючих осіб, описуйте їх слова і дії, виходячи з цього. Невідповідність між характером і поведінкою героя може говорити тільки про дві речі: або персонаж збожеволів, або автор занадто недосвідчений.
4
У більшості читаних творів головне - дія. Якщо протягом десяти сторінок у вас йдуть роздуми про сенс життя або опис природи, читачеві стає нудно. Динаміка визначає все. Проте «ліричні відступи» теж важливі. Між «статикою» і «динамікою» повинен бути баланс. Не затягуйте опис подій або діалоги героїв. Підбирайте ємні слова і вирази, які допоможуть читачеві зрозуміти вашу думку в декількох абзацах.
5
Не менше значення має стиль мовлення. Занадто прості і короткі пропозиції з використанням одних і тих же оборотів будуть свідчити лише про те, що у автора обмежений словниковий запас. Водночас занадто довгі і заплутані пропозиції важкі для сприйняття. Оповідання має бути плавним, що не перевантаженим, але і не надмірно лаконічним.
6
Якщо ви ведете розповідь від третьої особи і описуєте специфічні події або часи, не зловживайте термінами, які будуть незрозумілі читачеві і не використовуйте занадто пишномовний стиль. Розповідайте простими словами, а патетику і спеціальні терміни залиште для діалогів. Якщо ваше розповідь від першої особи (і припускає певний стиль викладу думок), все одно стежте за тим, щоб ваша мова була зрозуміла читачам.