Як облаштувати зимовий сад.

Зимовий сад часто справжній предмет гордості для господарів. Це не дивно, адже він може прикрасити будь-який інтер'єр. Головна відмінність зимового сад а від оранжереї і теплиці в тому, що сад - це місце куди можна прийти і відпочити від турбот, наблизитися до природи. Тому планувати і влаштовувати зимовий сад треба по-особливому.
Інструкція
1
Забезпечте своєму зимового сад у достатнє освітлення. Навіть якщо вам вдасться зробити повністю скляний дах, природної освітленості буде не вистачати в найпохмуріші місяці: з жовтня по лютий. Встановіть додаткове освітлення.
2
Для додаткового освітлення переважні люмінесцентні лампи. Вони споживають менше електрики і не сушать повітря, як звичайні лампи розжарювання. Передбачте можливість затінювати рослини у найспекотніші літні дні. Пекуче сонце так само шкідливо більшості рослини, як і низька температура.
3
Електропроводку, вимикачі та розетки повинні встановлювати кваліфіковані фахівці. Не забувайте в зимовому сад у завжди підвищена вологість. Крім того, ви будете часто поливати рослини і обприскувати їх, тому в таких умовах електробезпека повинні бути забезпечена на найвищому рівні.
4
Після того як ви проведете електрику, обробіть стіни і підлогу водостійкими матеріалами - пластиковими панелями або керамічною плиткою. Шпалери, дерево, ЛДСП погано переносять високу вологість повітря.
5
Сплануйте місце відпочинку. Залежно від кількості відвідувачів це може бути як одиночне крісло, так і група диванів і стільців. Головне, щоб меблі теж була виготовлена з водостійких і не піддаються гниттю матеріалів: ротанга, бамбука, металу. Вибирайте меблі в колоніальному або вікторіанському стилі. Вони більше відповідають стилістиці зимового сад а.
6
Вибирайте рослини для зимового сад а у відповідність із зимовими температурами. Багато пальми, Бугенвіль, гібіскуси і абутилона вимагають відносно прохолодною температури в період спокою. Якщо вам не вдасться влаштувати їм прохолодний період спокою, квітучі рослини можуть не зацвісти влітку, а пальми будуть рости значно повільніше. Але врахуйте, що така температура в зимовому сад у хороша для рослин, але не для відпочинку.
7
Якщо ви хочете, щоб ваш зимовий сад залишався комфортним протягом усього року вибирайте рослини із сімейства ароїдних: монстери, сингоніум, епіпремнум, алоказии, антуриуми, диффенбахії, спатіфіллуми і філодендрони. Цвітуть з цього списку тільки антуриуми і спатіфіллуми, але зате всі інші будуть радувати вас пишною зеленню, яка здатна створити ефект справжніх джунглів. Прекрасно почувають себе в зимовому сад у всі рослини сімейства марантовие.
8
Більш складні у догляді рослини із сімейства бромелієвих: ананаси, криптантус, неорегелії, Гузмания, вриезии, бильбергии і тилландсии. Але ці рослини мають настільки незвичайний вигляд, що ваші гості будуть глибоко вражені. Якщо ви захочете ви сад ить у своєму зимовому сад у орхідеї, віддайте перевагу гібридним фаленопсис. Вони не потребують періоді спокою і прикрашені ефектними квітами-метеликами більшу частину часу.
9
Вам необхідно буде забезпечити належний догляд всім екземплярам. Не забувайте, що крім поливу рослинам потрібні підгодівлі і обробка проти шкідників і хвороб. Встановлюйте рослини в окремих горщиках або квіткарках, в яких можна об'єднати рослини в групи. Можливість по-різному переставляти рослини дозволить вам періодично створювати нові цікаві ландшафти в сад у. Краще використовувати пластикові горщики - вони більш довговічні і їх легше переносити з місця на місце.
10
Проведіть у приміщення, де буде сад , водопровід. Це позбавить вас від біганини з відрами води для поливу. Найкраще влаштуйте в сад у штучну водойму з фонтанчиком. Завдяки цьому у вас буде достатній обсяг відстояної води для поливу і хороший рівень вологості повітря.