Як відкрити фірму з нерухомості.

Створення фірми, що спеціалізується на купівлі-продажу нерухомості - якраз той випадок, коли реальний досвід і знання своєї сфери діяльності грають першочергову роль. Вирішити всі формальні й організаційні питання, пов'язані з реєстрацією ріелторської контори, при наявності необхідного досвіду буде нескладно.
Вам знадобиться
  • - пакет установчих документів (або свідоцтво про реєстрацію ІП);
  • - невеликий офіс (20-30 квадратних метрів);
  • - два менеджера і два агента по роботі з нерухомістю ;
  • - база друкованих видань для подачі оголошень;
  • - веб-сайт.
Інструкція
1
Виберіть організаційно-правову форму для своєї фірми - це може бути як акціонерне товариство або ТОВ, так і просто індивідуальне підприємництво. Ті види діяльності, які ви повинні вказати, реєструючи агентство, не підлягають обов'язковому ліцензуванню, тому більше ніяких спеціальних дозволів для легального початку своєї діяльності вам не знадобиться.
2
Знайдіть той сегмент ринку посередницьких послуг, робота в якому вам здається найбільш перспективною і привабливою. Це може бути як комерційна нерухомість, так і житловий фонд, у тому числі, наприклад, виключно заміські будинки та дачі. Деякі агентства нерухомості працюють тільки з пропозиціями оренди і попитом на неї, підкреслюючи свою вузьку спеціалізацію. Переваги чи недоліки якого-небудь вузького сегмента тут обумовлені особливостями ринку нерухомості в регіоні та особистим досвідом керівника фірми.
3
Продумайте схему підбору агентів по роботі з нерухомістю, підбирати яких доведеться не тільки перед початком діяльності фірми, але й надалі, причому досить регулярно. Підбір менеджерів, які постійно працюють в офісі, не становить великої праці, так як міняють місце роботи вони значно рідше, ніж агенти. Упор в оплаті праці агентів з нерухомості потрібно робити на відсотки від тих комісійних, які отримує фірма в разі укладення угоди, а не на окладну частину.
4
Організуйте просування вашого нового агентства - зберіть базу друкованих рекламних видань, в які будете регулярно давати оголошення, замовте у професійній веб-студії створення і розкручування сайту вашої фірми. Як зазначають експерти, реклама є обов'язковим інструментом просування на ринок послуг ріелторських контор, так як агентства нерухомості не можуть розраховувати на велику кількість постійних клієнтів і шукати нові заявки доводиться безперервно.
Корисна порада
Намагайтеся розширити спектр послуг, які надаватиме ваше агентство, включите в їх число юридичні консультації з питань угод з нерухомістю, оформлення відповідних документів, а також надання допомоги при переїздах (вантажоперевезення).