Як перенести завантажувальний сектор.

При використанні декількох операційних систем або жорстких дисків іноді виникають проблеми невідповідності завантажувального сектора . Зазвичай це викликано тим, що файли, необхідні для завантаження ОС, розташовані на іншому розділі або диску.
Вам знадобиться
  • Установчий диск Windows.
Інструкція
1
Дана проблема може виникнути при роботі з різними операційними системами. При установці Windows XP завантажувальні файли зазвичай копіюються на диск C навіть у тому випадку, якщо сама ОС встановлюється на інший розділ. Windows Seven і Vista створюють окремий розділ диска, на якому розміщується завантажувальний сектор.
2
Для вирішення проблеми вставте інсталяційний диск потрібної операційної системи в DVD-привід і завантажити комп'ютер. Утримуйте клавішу F8 і виберіть пункт Internal DVD-Rom. Підтвердіть запуск програми установочного диска. Якщо ви використовуєте Windows 7, відкрийте меню «Додаткові параметри відновлення" і виберіть пункт «Відновлення запуску». Програма автоматично створить новий завантажувальний сектор і розмістить необхідні файли на потрібний розділ диска.
3
Якщо ви використовуєте Windows XP, то відкрийте консоль відновлення. Для цього виберіть пункт «Відновити», натиснувши клавішу R у відповідному меню. Дочекайтеся відкриття командного рядка Windows.
4
Вкажіть номер операційної системи, з файлами якій ви будете працювати, і натисніть клавішу Enter. Введіть команду fixboot. Після появи рядка з попередженням натисніть клавіші Y і Enter. Після завершення створення нового завантажувального сектора введіть команду exit і перезавантажте комп'ютер.
5
В деяких випадках неможливо створити завантажувальний сектор на певному розділі. Це обумовлено тим, що даний розділ не є активним або основним. У такому випадку введіть в консолі відновлення послідовно наступні команди: DiskpartList diskSеlect disk ХSуlect partitiоn 1АctiveExit.
6
Створивши активного розділу виконайте операції, описані в четвертому кроці. Після успішного завантаження потрібної операційної системи включите запуск меню вибору ОС. Це дозволить швидко вибирати систему, яку необхідно завантажити в даний момент.