Як лікувати перелом носа.

Ніс, як сама виділяється частина обличчя, найбільше схильний переломів - основний удар в обличчя часто припадає саме на кістки і хрящі, що утворюють орган нюху. Установка діагнозу можлива при промацуванні або проведенні рентгенологічного дослідження.
Вам знадобиться
  • - муміє;
  • - рожеве масло;
  • - натертий сиру картоплю.
Інструкція
1
Забезпечте спокій пошкодженому органу. Відразу ж після травми необхідно почати дихати ротом. Якщо на вулиці холодно, то прикрийте рот шарфом або хусткою. Не можна сякатися і намагатися самостійно поправити кісткові або хрящові уламки - повітря може потрапити у внутрішню частину черепа, що призведе до виникнення ускладнень.
2
Зверніться до лікаря для встановлення діагнозу. Лікар може оглянути або обмацати ніс, за допомогою спеціальних методів дослідження (риноскопия, рентгеноскопія, ендоскопія) оцінити внутрішній стан носової порожнини. Процедури проводяться під місцевою анестезією. Після визначення характеру перелому і супутніх ушкоджень, фахівець прийме рішення про методи лікування.
3
Пройдіть процедуру закритої репозиції перелому. Суть процедури - в з'єднанні уламків кісткової тканини за допомогою спеціальних інструментів вручну. Порожнину носа обприскується знеболюючим речовиною і проводиться відновлення пошкодженої форми.
4
Зупиніть кровотеча. Перелом носа майже завжди супроводжується кровотечею, тому необхідно провести тампонаду носових ходів. Скорочення джгутиками шматочки вати або стерильні марлеві серветки вводяться в кожну ніздрю. Щоб запобігти розвитку бактеріальної інфекції, тампони змащуються маззю з антибіотиком.
5
Зверніться за допомогою до хірурга. Якщо з моменту перелому пройшло більше двох тижнів, то для відновлення форми носа знадобиться проведення ринопластики. Операція проводиться під наркозом і дозволяє відновити і змінити форму носа.
6
Прийміть заходи для якнайшвидшого відновлення і загоєння кісток. Приготуйте мазь з муміє - змішайте полграмма речовини з рожевим маслом. Втирайте суміш в місце перелому. Якщо вас мучать хворобливі відчуття, то прикладайте до носа натертий сиру картоплю.
7
Збільште споживання продуктів, що містять кальцій - висушену яєчну шкаралупу розітріть в порошок і додавайте в блюда. Їжте сир, горіхи, овочі, квасоля, пийте незбиране молоко. Поєднуйте прийом кальційсодержащей їжі з кремнієм - смородина, ріпа, редис і т.д. Біологічні добавки в вигляді полівітамінних комплексів з концентрованим складом допоможуть організму швидше відновитися.