Як відремонтувати пружинний матрац.

Пружинні матраци зручні і приймають форму тіла сплячої людини, тому вони дуже популярні і ніколи не застарівають. Навіть якщо старий матрац почав скрипіти, з нього вилізла пружина, і верхній настил розпатлані, його можна відреставрувати і знову із задоволенням користуватися. Дотримуючись наших порад, ви легко зможете відремонтувати пружинний матрац самостійно.
Вам знадобиться
  • - старий пружинний матрац;
  • - цвяхи і молоток;
  • - степлер;
  • - рейки товщиною 2 см і шириною 7-10 см;
  • - м'який шнур діаметром 2-5 мм;
  • - підкладкова тканину (брезент або мішковина);
  • - м'який валик (поролон, ватин або синтепон);
  • - декоративна оббивка.
Інструкція
1
Реставрація пружинного матраца - справа дуже запорошене, тому винесете його на вулицю. Якщо немає можливості займатися ремонтними роботами на вулиці, приготуйте пилосос.
2
Переверніть матрац декоративної оббивкою вниз і покладіть на 4 табурета так, щоб з усіх боків до нього можна було вільно підійти. Зніміть всю зовнішню тканину і м'який валик - для цього витягніть все скріпки і цвяхи. Зніміть мішковину, і вам відкриється доступ до пружинам.
3
Зріжте з пружин обв'язку з шнура і витягніть з каркаса всі цвяхи, до яких він прив'язаний. Якщо пружини знизу прибиті цвяхами до дерев'яних рейок, залиште все як є, тільки зміцните відірвані або хитаються пружини. Для цього прибийте їх до рейок і загніть цвяхи. Поправте всі пружини, виставивши їх вертикально так, щоб верхні частини були приблизно на одному рівні.
4
Якщо пружини прикріплені до дерев'яних рейок за допомогою тканих ременів, то видаліть ремені і закріпіть кожну пружину цвяхами так, як у першому варіанті. Вирівняйте всі пружини по рівню.
5
Якщо замість рейок в матраці були використані натягнуті ткані ремені, замініть їх дерев'яними рейками. Для цього позначте на каркасі ті місця, де були розташовані стрічки, витягніть цвяхи і зніміть зношені ремені.
6
Потім випиляєте рейки шириною 7-10 см, товщиною 2 см і довжиною, рівній ширині матраца. У зазначених місцях на каркасі випиляєте пази для рейок, потім прибийте рейки цвяхами з кожного боку.
7
Додайте пружини точно так само, як вони розташовувалися на старих стрічках, поправте їх і прибийте цвяхами, загинайте як верхню, так і нижню частину цвяха.
8
Після того, як всі пружини будуть міцно і рівно закріплені на каркасі, проведіть обв'язку пружин за допомогою м'якого шнура діаметром 2-5 мм. Навпроти кожного ряду пружин забийте цвяхи 50 мм і злегка загніть. Обв'яжіть всі пружини по ширині матраца, по довжині і під кутом 45?.
9
Переконайтеся, що всі пружини однакової довжини і обшийте матрац підкладкової тканиною (брезентом або мішковиною), закріпивши її по периметру степлером або оббивними цвяхами. По кутах укладіть матеріал косинкою.
10
Постеліть валик з м'якого поролону, синтепону або ватину і прикріпіть в декількох місцях до підкладкової тканини. Зверху покрийте матрац декоративною тканиною, акуратно підвернувши краю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bbBGf3id798