Як звірити контрольну суму.

Звірка контрольної суми необхідна для того, щоб перевірити цілісність і повноту передачі даних при скачуванні документів по каналах зв'язку. Особливо це важливо при завантаженні дистрибутива операційної системи Windows. Це дозволить уникнути помилок в роботі системи і убезпечити себе від піратських копій і вірусів.
Інструкція
1
Перейдіть на офіційний сайт документа, програмного забезпечення або операційної системи, яку завантажили на свій комп'ютер. У розділі відомостей про фото можна знайти значення контрольної суми, яке позначається також як SHA1. Збережіть даний набір символів в окремий текстовий файл або перепишіть на аркуш паперу.
2
Завантажте утиліту HashTab. Дана програма поширюється на багатьох спеціалізованих комп'ютерних сайтах, тому її досить легко знайти в мережі. Однак найкраще скористатися офіційним джерелом http://hashtab.ru/, щоб убезпечити свій комп'ютер від різних вірусів. На всякий випадок перевірте скачаний файл антивірусом. Програмне забезпечення виконано у двох версіях, одна призначена для ОС Windows, а друга - для Mac.
3
Встановіть програму на свій комп'ютер. Перейдіть до перевіряється файлу і натисніть на нього правою кнопкою мишки. Якщо у вас встановлена операційна система Windows, то перейдіть в розділ «Властивості» і виберіть вкладку «Хеш-суми файлів». Якщо ви користуєтеся ОС Mac, то виберіть розділ File Hashes і натисніть на More. Якщо даних вкладок немає, значить ви неправильно встановили HashTab.
4
Зайдіть в панель управління, видаліть програму і встановіть заново. При виборі вкладки програма почне розрахунок контрольної суми, на який знадобитися деякий час. По закінченню процесу перепишіть отримане значення.
5
Звірте вихідну контрольну суму і отриману програмою. Якщо вони збігаються, то значить, файл завантажений правильно. В іншому випадку це свідчить про втрати даних, нецілісність файлу, піратської копії або зараження вірусами. Видаліть пошкоджений документ і завантажте заново. Якщо ви вважаєте, що виною цьому є джерело завантаження, то доцільніше вибрати інший сайт для скачування.