Як налаштувати гітару за допомогою тюнера. налаштувати акустичну гітару за допомогою тюнера.

Для початківців гітаристів, поки вони не набули належного досвіду, буває непросто налаштувати гітару по слуху. Відмінним рішенням цієї проблеми є використання тюнера. Втім, тюнерами користуються і професійні музиканти, коли необхідно швидко і безшумно підлаштувати гітару, наприклад, на концерті. Тюнери можуть бути різних видів, але принцип роботи у всіх один і той же, відмінності лише в способі індикації.
Вам знадобиться
  • Гітара, тюнер.
Інструкція
1
Візьміть в руки гітару. Розташуйте включений тюнер недалеко від себе. Наприклад, на коліні. Сенс в тому, щоб звук, видаваний інструментом, було чути тюнером.
2
Смикніть першу струну гітари. Ваш тюнер повинен відреагувати на прозвучав звук зміною показань індікатора.Обично індикатори відображають назву найближчій ноти і ступінь її відхилення від номінального значення частоти. Якщо індикатор відхиляється вправо, значить, струна звучить вище номіналу і потрібно її послабити. Якщо вліво, то струну слід трохи підтягнути. Відхилення індикатора іноді позначають знаками # (дієз) і b (бемоль). Дієз означає, що струну потрібно послабити, бемоль - струну потрібно подтянуть.Ето стосується випадків, коли струна незначно засмучена. Тобто на індикаторі відображає назва ноти, на висоту якої і потрібно налаштувати струну. Наприклад, в нашому випадку, перша струна повинна звучати, як нота мі. Позначається ця нота буквою Е.
3
підлаштовуватися струну доти, поки індикатор не покаже позначення ноти мі (Е), і стрілка індикатора не зупинитися чітко посередині. Знак Е, що позначає ноту мі, в ряду умовних позначень знаходиться між знаками D і F. Повністю нотний ряд буквами прийнято позначати так: A (ля), B (сі) C (до), D (ре), E (ми), F (фа), G (сіль). Іноді звук сі позначають буквою H.
4
Налаштуйте аналогічним чином інші струни гітари. При класичної налаштуванні шестиструнної гітари, друга струна повинна бути налаштована в сі, третя - в сіль, четверта - в ре, п'ята - в ля, шоста - у мі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=s8wy34UnXI4
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, що не завжди гітара налаштовується в класичний лад.
Корисна порада
Якщо ви налаштовуєте електрогітару, і ваш тюнер, наприклад, вбудований в гітарний процесор або є самостійним пристроєм з входом для гітарного кабелю, вам необхідно буде підключити гітару на вхід тюнера, далі алгоритм дій такий же, як описаний више.Существует велика кількість програмних тюнерів для комп'ютера і навіть для мобільних телефонів.