Як навчитися логіці.

Уміння логічно мислити допомагає людині бачити суть речей, проблем і подій, з якими він щодня стикається в різних ситуаціях. Логічне мислення до певної міри можна розвинути. А якщо ви хочете допомогти вашій дитині в осягненні логіки, починайте розвиваючі заняття з ним якомога раніше.
Вам знадобиться
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Поступите на факультет, в якому логіка входить в число профілюючих навчальних дисциплін (юридичний, філософський і пр.). Відвідуйте всі лекції та практичні заняття, займайтеся самостійно за планом і списку літератури, узгодженим з викладачем. Для найкращого запам'ятовування складайте таблиці та схеми. Використовуйте в якості практичних прикладів факти, що мають докази або вимагають їх.
2
Якщо ви хочете освоїти закони логіки самостійно, придбайте або візьміть в бібліотеці «Логічну енциклопедію» і підручники з логіці (наприклад, таких авторів, як В. І.Кобзарь, А. А. Івін). Деякі підручники ви можете знайти і в інтернеті, звернувшись на сайт http://www.iu.ru/biblio (бібліотека Русского гуманітарного інтернет-університету). Введіть в рядок пошуку в архіві бібліотеки слово «логіка» і скачайте будь-яку книгу з цієї дисципліни.
3
В інтернеті ви можете знайти і численні тренінги з логіці . Однак особливо довіряти їм не варто, так як програма їх вкрай мізерна і являє собою вільне перекладення вступній частині до підручника з логіці , проілюстрованою сучасними матеріалами.
4
Купіть збірник логічних задач і виберіть спочатку ті, які ви можете вирішити, практично не замислюючись. Звіртеся з відповідями. Якщо ви виявили помилки, не турбуйтеся, а постарайтеся зрозуміти, як саме ви порушили закони логіки. Поступово ускладнюйте завдання.
5
Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вмів мислити логічно, ніколи не відмовляйте йому у відповіді навіть на самі абсурдні питання. Можливо, що він і сам, поміркувавши якийсь час, прийде до зовсім іншого висновку, що і буде свідчити про те, що він вже має початкові навички логічного мислення.
6
Навчіть дитину порівнювати, виключати і узагальнювати. Наприклад, покажіть йому кілька подібних предметів (різних кольорів або розмірів) і попросіть відповісти, ніж один відрізняється від іншого.
7
Купіть йому розвиваючі ігри, і для того щоб він ними зацікавився, позаймайтеся разом з ним, поки він не зможе грати в них самостійно. Придбайте книги з простими логічними задачами для дітей та познайомте дитини з принципами їх вирішення.