Що таке ностальгія.

Минуле повертається до людини в образах і емоціях, думках і асоціаціях. Іноді ці спогади пов'язані з почуттям під назвою ностальгія . Як правило, почуття це викликано тугою за минулим, але це легка, світла печаль, коли минув бачиться в позитивному світлі. Що таке ностальгія і чому вона виникає?
Інструкція
1
Вперше ностальгію «діагностували» у іммігрантів, які сумували за батьківщиною. Вони ідеалізували свою Вітчизну, відчуваючи себе відірваними від світу свого дитинства. Але ностальгію психологи почали аналізувати тільки в другій половині 20 століття, коли виникла необхідність задуматися про адаптацію іммігрантів, та й рівень розвитку психології як науки раніше був недостатнім для такого роду досліджень.
2
Ностальгія не обмежується почуттями іммігрантів, її знають більшість людей. Чим далі за часом приємні людині спогади, тим більша ймовірність, що він буде відчувати ностальгію. Психологи пов'язують це почуття з виборчим запам'ятовуванням, адже коли ситуація вже не впливає на людину, він не може оцінити її негативні якості. У нього залишається тільки образ, зліпок з ситуації, в якому окремі позитивні деталі можуть перебільшуватися, а інші, негативні, зменшуватися і починати здаватися незначними. І кожен раз, коли людина повертається думками до ситуації, вона починає здаватися краще, ніж здавалася в свій час.
3
Часто кажуть - це через те, що людина не зберігає існуюче. Але слід навчитися об'єктивному судження про події, що відбулися, а не знаходити плюси у втраченому, інакше з'являється небезпека почати жити минулим. Ностальгія - це туга про минулий, видимому в ідеалізованому світлі, яка змушує людину жити спогадами і не реагувати на потреби поточного часу.
4
Люди, що опинилися у владі ностальгії, купаються в образах минулого і сьогодення їх недостатньо займає. Можливо, це не було б так погано, якби вони не втрачали при цьому контакт із сучасною їм дійсністю. Вони стають схожими на мрійників, які теж створюють собі сурогат реальності. Головне для людей схильних до ностальгії - усвідомити, що майбутнє твориться сьогоденням і потрібно кожну хвилину бути тут і зараз. Адже минуле не може дати щастя саме по собі, це всього лише міраж, фантом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DS4ARYSVTfY