Як підвищити вартість компанії.

Існує маса причин, що змушують власників бізнесу продавати його. Якщо заявлена оцінювачем вартість не влаштовує продавця, слід вжити низку заходів, які дозволять збільшити вартість компанії.
Вам знадобиться
  • - документація підприємства;
  • - пакет документів для створення юридичної особи;
  • - договори (або попередні домовленості) з рекламораспространителями, інвесторами, партнерами.
Інструкція
1
Визначте головні переваги компанії: клієнтська база, укладені договори з партнерами, угоди з інвесторами про довгострокові інвестиції і т.д. Розпорядитеся об'єднати всю документацію (звірити клієнтську базу, продовжити договори з партнерами і т.д.).
2
Укладіть довгострокові договори з рекламними агентствами і ЗМІ про рекламу на тривалий термін. Як правило, на терміни перевищують річне обслуговування надається знижки. А потужна ротація в предпродажное часом буде явним плюсом для продавця. В комерційній пропозиції слід відобразити те, що компанія має довгострокові договори з рекламораспространителями.
3
Погасите борги підприємства перед контролюючими органами, банками та приватними кредиторами. Сенс цього кроку полягає в тому, що вартість підприємства, яке перебуває на межі банкрутства, завжди нижче вартості розвивається компанії. Таким чином, погашення кредиторські заборгованості говорять про те, що компанія знаходиться "на плаву".
4
Запропонуйте робочому колективу перейти на трудові взаємини за договором про надання послуг. Працівники напевно негативно сприймуть цю заяву. В такому випадку запропонуйте їм підвищення окладу за відмову від штатної одиниці. Як правило, набуваючи компанію, потенційний покупець віддає перевагу підприємствам, які мають найменший ризик супутніх витрат. Так покупець може дізнатися про борги купленого підприємства тільки після факту передачі прав на компанію. Укладання договорів про надання послуг дозволяє покупцеві бути спокійним за те, що співробітники компанії не вчинять диверсію і не стануть вимагати від нового власника погашення боргів колишнього.
5
Продовжіть або відновіть роботу над суміжними напрямками діяльності. Нерідко на шляху розвитку підприємства компанія впроваджує нові напрями діяльності або кардинально змінює їх. Таким чином компанія з підприємства перетворюється в групу компаній.
6
Розділіть групу компаній за напрямами і виставте їх на продаж окремо. Так загальна сума з продажу буде вище.