Як повісити карниз до стелі.

Кріплення шторного карниза до стелі мало чим відрізняється від його кріплення до стіни, хіба що чисто фізично є більш незручним. Існують три основні види кріплення стельових карнизів: безпосереднє закріплення рами з направляючими пазами на поверхні стелі, підвішування її на двох або трьох підвісах і монтаж за допомогою кронштейнів різної форми.
Вам знадобиться
  • - електродриль;
  • - побідитові свердла;
  • - лінійка;
  • - маркер;
  • - молоток.
Інструкція
1
Розмітьте місце кріплення карниза на стелі. Необхідно врахувати два розміри: відстань його від стіни і положення щодо центру вікна. Відстань від штори до виступаючих частин вікна (підвіконня або ручок рами) приймається не менше 5 см. З урахуванням цього відстань від стіни до штори становитиме L + 5, де L - відстань від найбільш виступаючої частини вікна до стіни. При багаторядних шторах цей параметр характеризує становище найближчій до вікна штори.
2
Для визначення місця розташування карниза щодо віконного отвору відзначте центр вікна і відміряйте від нього рівні відстані вліво і вправо до місць розміщення кронштейнів (або до кінців карнизною рами, якщо вона кріпиться безпосередньо до стелі). Потрібно врахувати, що кронштейни повинні розміщуватися на деякій відстані від країв віконних прорізів (на 300-400 мм). Це потрібно для того, щоб при зібраних шторах отвір вікна був повністю відкритий.
3
Прикладіть кронштейни або раму карниза до стелі в зазначену позицію і намітьте по них місця свердління отворів під кріпильні шурупи.
4
Просвердлите електродрилем з победітовим свердлом отвори в стелі. Діаметр і глибина свердління повинна відповідати параметрам кріплення, яким укомплектований карниз. Як правило, це шурупи з пластмасовими пробками.
5
Забийте пробки в отвори. Встановіть і прикріпіть шурупами кронштейни або раму карниза до стелі. Залежно від конструкції виробу в одних випадках доводиться кріпити кронштейни в зборі з направляючою рамою, в інших - одні кронштейни, а вже потім кріпити до них саму раму.
6
Іноді виникає необхідність підібрати кріплення для кріплення карниза самому. Наприклад, при перевішування карниза з одного місця на інше або при втраті заводського кріплення. Хорошим варіантом у цьому випадку є використання покупних анкерів з внутрішньої резьбой.Чтоби прикріпити анкери, просвердлите отвори відповідного діаметру, вставте їх в отвори і ударами по борідку або Кернеру, вставленого всередину анкерів, раскліньте їх в отворах. Оскільки подібні анкери забезпечують більш міцне кріплення, ніж шурупи з пробками, їх кількість може бути меншим у порівнянні з проектним числом шурупів
Зверніть увагу
При кріпленні стельового карниза не забувайте про техніку безпеки. Чи не виконуйте роботу, стоячи на стільцях, поставлених один на одного, користуйтеся сходами-драбиною.