Як навчитися швидко грати в шахи. аматорські шахові задачі.

Любительська партія може тривати довго, якщо у гравців вистачає терпіння, але на змаганнях шахісти грають з годинником. Щоб не програти за часом або в цейтноті не наробити помилок, треба розвивати навички швидкої гри.
Вам знадобиться
  • - шахові годинники;
  • - збірка етюдів і завдань;
  • - магнітні шахи.
Інструкція
1
Грайте в аматорських бліц-турнірах, де на партію відводиться по п'ять хвилин, щоб позбутися стресу. В даному випадку стрес проявляється в обмеженому внутрішньому стані, яке пов'язане з невмінням швидко мислити. Це заважає отримувати хороші результати в серйозних змаганнях. Аматорські бліц-турніри допоможуть розвинути навички прийняття рішень в швидкісному режимі. Практикуйтеся щотижня і помітите зміни.
2
Вирішуйте завдання та етюди за часом. Для таких вправ знайдіть 5-7 шахових задач. Відводите для вирішення не більше п'яти хвилин. Як тільки час мине, негайно займіться іншим завданням, навіть якщо попередня мета не досягнута. Потім переходите до наступної - і так по колу, поки не впораєтеся з усіма вправами. Це допоможе відчувати кордону часових проміжків.
3
Грайте без годинника, але в умовах обмеженого часу. Носіть з собою невеликі магнітні шахи , які можна використовувати під час очікувань у чергах і подібних обставинах. Оскільки час обмежений природним рухом черги, доведеться робити ходи швидше, щоб закінчити партію.
4
Знайдіть гравця, який швидко робить ходи в силу характеру. Є люди, яким не вистачає терпіння грати довго. Вони емоційні, швидко міркують і хочуть того ж від партнера. Під час партії спостерігайте за людиною і намагайтеся наслідувати поведінку, щоб відчувати розкутість при швидкій грі.
5
Вигадуйте на основі шахмат гри зі спеціальними умовами. Одна з ігор: кожен суперник робить два, три або чотири ходи підряд, але різними фігурами. Це не схоже на шахи , тому що події на дошці розвиваються швидше. Відповідно, мислення розганяється, що і треба тренувати для успіху в звичайних партіях.
Корисна порада
Вивчайте за підручниками теорію гри, щоб швидко проходити дебютну стадію. Знання типових позицій в ендшпілі також допоможе швидко приймати рішення.