Як навчитися вигравати в шахи.

Перемога приносить емоційний підйом, спонукає займатися і ставати ще сильніше, щоб знову випробувати ці почуття. Якщо постійно тільки програвати, втрачається мотивація, гра стає нецікавою. Треба організувати заняття так, щоб виграші і програші чергувалися, тоді буде зростання.
Вам знадобиться
  • - підручники для початківців;
  • - комп'ютерні програми.
Інструкція
1
Вивчіть короткі дебютні партії, які швидко закінчуються матом. Ось приклад: 1. e2 - e4; g7 - g5; 2. d2 - d4; f7 - f6; 3. Ф.d1 - h5x. Чорні програли за три ходи, що нерідко буває з новачками. Прочитайте про дебютних помилки в шахових підручниках для початківців. По-перше, не будете так швидко програвати; по-друге, зможете використовувати подібні помилки партнерів і швидко вигравати.
2
Навчіться ставити мат декількома фігурами. Тепер у підручнику треба подивитися, як ставиться мат ферзем і королем, якщо у суперника на дошці залишився один король. Потім навчитеся ставити мат двома турами, турою і королем, двома слонами з королем, слоном і конем з королем. Знання типових матових позицій допоможе ставити правильні цілі в кінці партії, коли на дошці залишається мало фігур.
3
Встановіть на комп'ютер шахову програму з різними рівнями складності. Спочатку грайте на рівні четвертого розряду. Спостерігайте, як ходить комп'ютер і намагайтеся його наслідувати, якщо він виграє. Грайте якомога частіше і незабаром здолаєте програму. Потім встановіть рівень третього розряду. Вигравати по-старому вже не вийде, тому що програма «стала розумніші», вибирає більш сильні ходи. Знову спостерігайте за методом гри, якщо програєте. Тренуйтеся частіше, щоб здолати і цей рівень складності.
4
Знайдіть сильного суперника, який при грі буде давати фору. Грайте з перворазрядником або кандидатом у майстри спорту. Фора - перевага, яку ви отримуєте на початку гри. Якщо граєте білими, у чорних треба прибрати з дошки ферзя. Суперник грає сильно, тому навіть з форою виграти у нього може не вийти. Дійте, як на третьому кроці: спостерігайте за стратегією суперника і намагайтеся копіювати стиль мислення. Під час гри міняйте якомога більше фігур і пішаків, тому що в ендшпілі чисельну перевагу буде більш відчутним.
5
Беріть участь в турнірах з гравцями рівного рівня, тоді будете і вигравати, і програвати. Пробудиться бажання стати сильніше, отримати високий спортивний розряд.
Зверніть увагу
Деякі не люблять грати з сильними партнерами, тому що часто програють. Це поширена помилка: щоб стати сильніше, треба битися з більш досвідченими.