Як навчитися грати на піаніно самостійно. навчитися грати на фортепіано самостійно.

Є люди, які не прагнуть отримати музичну освіту і досягнення ідеальної гри з бездоганною постановкою рук. Хочеться грати для душі, не розповідаючи життя багатогодинним занять. Щоб самостійно освоїти піаніно на аматорському рівні, займайтеся потроху, але щодня.
Вам знадобиться
  • - велике дзеркало;
  • - самовчитель гри;
  • - метроном.
Інструкція
1
Зберіть колекцію відео з грою професійних піаністів на концертах і конкурсах. Мають бути зразки, на яких видна посадка за інструментом і руху рук. Приділіть кілька днів перегляду відео, щоб помітити, як грають різні люди, виділити загальне в їх поведінці.
2
Постарайтеся скопіювати правильну посадку за інструментом і постановку рук. Не пропускайте цей крок і не ставитеся до нього недбало. Поставте в кімнаті велике дзеркало, щоб бачити себе за інструментом на весь зріст. Поки не починайте натискати клавіші, щоб руки не звикли до неправильних рухам. Зверніть увагу, рівна чи у вас постава, на потрібній Чи висоті знаходиться стілець. Ще раз подивіться відео, щоб підкоригувати окремі моменти.
3
Опускайте на клавіші одночасно дві руки, але не виймайте звук. Міняйте відстань між руками, «граючи» по всій клавіатурі. Дивіться в дзеркало, як рухаються руки, що відбувається з китицями. Без викладача домогтися бездоганної постановки рук неможливо, але самостійні заняття і не мають на увазі такий рівень. З іншого боку, зовсім неправильна гра призведе до болю в м'язах та перешкоджатиме поліпшенню навичок. Тому як можете, скопіюйте руху професійних піаністів, кілька разів переглядаючи відео і спостерігаючи за відображенням у дзеркалі.
4
Знайдіть нотний збірник для початківців піаністів, навіть якщо не знайомі з музичною грамотою. Цю прогалину поступово усунете.
5
Освойте ази нотної грамоти на прикладі першої вправи збірника. Добре, якщо розберетеся самостійно, як рахувати ноти. У кожному разі, знайдіть людину, яка перевірить, чи все ви правильно зрозуміли.
6
Грайте вправу не менше 100 разів. Для цього знадобиться два-три дні. До кінця третього дня зможете впевнено грати пісню і напам'ять, і по нотах. Це стане легко, але не лінуйтеся, навіть якщо здасться, що все виходить після 15-і повторів - грайте 100 разів - в цьому секрет успіху.
7
Повторюйте четвертий і п'ятий кроки для наступних вправ, поступово підвищуючи рівень знань і навичок. Через кілька місяців зможете здивувати знайомих.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rLftNuSRdqc
Зверніть увагу
Чи не пропускайте вправи в самовчителі, бо вони розташовані в порядку зростання складності. Не поспішайте, вчіться послідовно.
Корисна порада
Щоб навчитися тримати темп протягом всього твору, грайте з метрономом і рахуйте вголос.