Як навчитися ставити на місце.

У взаємовідносинах з людьми важливо знати міру. М'якість і делікатність - дуже приємні риси характеру. Однак якщо вони перетворюються в безмовна покірність, добрий і тактовна людина може стати жертвою прагматичних знайомих.
Інструкція
1
Якщо вам здається, що вас всі ображають, подумайте, чи це так. Можливо, ви просто невпевнені в собі, і звичайні зауваження та дружні жарти сприймаєте як нападки. Придивіться до оточуючих, як вони поводяться в подібних ситуаціях - може, спокійно погоджуються зі сказаним або отшучиваются? Якщо вам подобається така поведінка або його результат, спробуйте брати з них приклад.
2
Якщо вам дійсно потрібно захищатися, спробуйте уявити себе окремою державою. Вам потрібні взаємовигідні відносини з сусідами, проте необхідно зберігати незалежність. Подумайте, наскільки далеко ви можете дозволити ближнім своїм проникнути на вашу територію, а що повинно залишитися вашим секретом. На що ви готові піти заради збереження добрих відносин, і чим поступитися не можете.
3
Навчіться відмовляти людям. Якщо ваша делікатність вимагає від вас погоджуватися на невигідну пропозицію, загорніть, образно кажучи, відмова в мереживну папір і збризніть його духами: «Мені дуже шкода, що не можу прийняти вашу пропозицію, але в мене зараз так склалися обставини ...» Пояснювати, що ж це за обставини, не потрібно. Головне - ви не можете.
4
Придумайте кілька формул ввічливого закінчення спору. Наприклад: «Спасибі за те, що поділилися вашою думкою, я його обов'язково врахую». Прийміть на озброєння досвід різноманітних сервісних служб при телефонному спілкуванні: «Ваш дзвінок дуже важливий для нас, будь ласка, не кладіть трубку». Далі - приємна музика в розраду клієнту. Головне, щоб вас більше не турбували.
5
Дуже часто люди губляться, зіткнувшись з хамством посадових осіб. В цьому випадку перед походом в казенний дім вивчіть свої права та обов'язки працівників. Можете взяти з собою текст закону чи указу, щоб відчувати себе впевненіше. В складних випадках розмову можна записати на телефон, щоб мати докази для інших інстанцій. Поводьтеся так, щоб не дати підстав для звинувачення вас у якихось порушеннях.
6
Якщо ви вважаєте, що на роботі вас змушують виконувати чужі обов'язки, а ви не любите лаятися, спробуйте відмовитися в жартівливій формі. На чергове прохання попрацювати за колегу, з посмішкою відповідайте: «За 50 відсотків окладу. Якщо ви ділитеся зі мною своєю роботою, може, поділіться і зарплатою? »Пам'ятайте, ви нічим не зобов'язані стороннім людям. Якщо вони хочуть, щоб ви для них щось зробили, нехай мотивують вас.