Як відключатися від роботи.

Для досягнення успіху в роботі потрібні зусилля, але неможливо постійно знаходитися в напрузі. Іноді фахівець не може подумки або емоційно відірватися від розв'язуваної задачі - продовжує думати і не відпочиває навіть уві сні. Для відновлення сил треба вміти повністю переключатися на щось інше.
Інструкція
1
Заплануйте час роботи та відпочинку. Є люди, які не планують відпочинок, тому не можуть відволіктися від справ. Вони працюють в обідню перерву, беруть документи та файли, щоб подивитися їх будинку. Такий стиль роботи ні до чого доброго не приведе. Навіть під час авралів треба включати в план конкретні проміжки часу, коли справи відсуваються убік.
2
Прибирайте робочі інструменти, коли відпочиваєте. Поширена помилка - залишати поруч «занадто робочу» обстановку. Якщо робите перерву, вимикайте комп'ютер, закривайте зошити і прибирайте в стіл. Ведіть себе так, ніби робочий день закінчився, треба швидко навести порядок і йти додому. На це піде кілька хвилин, зате ніщо не буде відволікати думки.
3
Направте енергію на фізичну працю. Якщо відчуваєте сильне розумове або емоційне збудження, не намагайтеся пасивно відпочивати - нічого не вийде, думки будуть повертатися до відкладеної завданню. Зміна діяльності допоможе зняти енергетичний заряд. Підійде що завгодно - від миття посуду до пробіжки по магазинах з метою покупки продуктів. Знайдіть справу, яка сильно відрізняється від поточної роботи . Якщо займаєтеся програмуванням, переключіться на дії, не пов'язані з комп'ютером.
4
Зробіть легкі вправи. Встаньте на вільне місце, нахиліться вперед, розслабте плечі і помотайте руками з боку в бік. Якщо ваш робочий інструмент - ручка, потрясіть кисті рук; якщо сидите за комп'ютером, походіть.
5
Під час відпочинку займайтеся чимось значущим. Якщо безцільно гортати журнал, думки можуть повертатися до незакінченої роботі. Якщо ж виписувати з журналу фрази, які підвищують мотивацію або рівень знань, ситуація різко зміниться.
6
Зробіть вивіску: на одній стороні напишіть «Я працюю», на іншій - «Я відпочиваю». Так магазини розміщують на дверях повідомлення «Відкрито/облік». Коли робите паузу для відпочинку та ловите себе на тому, що думаєте про роботу, дивіться на потрібні слова.