Як ловити плотву взимку.

Плотва - одна з найпоширеніших риб на території нашої країни. Це стайная риба з красивим сріблястим тілом і червоними плавниками. Досягає довжини в 45 сантиметрів і ваги до двох кілограм. Особливо добре ловиться по першому і останньому льоду.
Інструкція
1
Один з найпоширеніших способів зимової ловлі плотви - на мормишку. Для такої риболовлі вам знадобитися тонка волосінь (0,1 - 0,12 мм), чутливий сторожок і найдрібніша мормишка. Також знадобитися вудка з котушкою без стопора, у якої є регулювальний болт і м'який хлистик. Сторожок можна придбати в будь-якому рибальському магазині, а також виготовити самостійно з капрону, щетини кабана або м'яких платівок. Через досить різкій клювання довжина сторожка повинна бути не менше 35-50 мм. В якості блешні використовуються дробинки (2-4 мм), крапельки, овсяночкі. Проводка - повільна і плавна, так як плотва боїться різких рухів. Прикорм періодичний, добре, якщо в нього будуть входити мотиль, панірувальні сухарі і розпарений макуха (конопляна або соняшниковий). Глибокої взимку плотва добре ловиться на дрібного мотиля на стоячу снасть. Якщо протягом 2-3 хвилин клювання немає, то можна спробувати тихенько покачати сторожок.
2
Ще один спосіб лову плотви - на "чортика". В якості насадки використовується набір кембріков і намистин. Лісочку бажано брати товстіший (0,12 - 0,16 мм). Це необхідно через те, що на вашу приманку може попастися щука або судак. Сторожок потрібно взяти не менше 75-100 мм. Спочатку слід плавно постукувати по дну, а потім плавно покачати снастю - при найменшому коливанні сторожка необхідно зробити підсічку.
3
Взимку плотву можна зловити і на поплавкову вудку. Для такої риболовлі необхідно взяти найтонший поплавок і гачок №18. Відвантажувати слід так, щоб при щонайменшому дотику до насадки ви бачили реакцію. Утоплять поплавок рекомендується на п'ять сантиметрів.
Корисна порада
1. При лові плотви необхідно стежити, щоб волосінь була чистою, так як слиз від риби буде її отпугівать.2. Мотиль повинен бути свіжим, інакше він не зацікавить рибу.