Як зшити чохол для пуфика.

Зручні пуфики не завжди входять в комплект м'яких меблів. Досить часто їх купують окремо. Зробити пуфик частиною гарнітура можна за допомогою чохла з тієї ж тканини, що і оббивка дивана і крісел. Можна зшити чохли на всі меблі. Крім усього іншого, це захистить її від забруднення.
Вам знадобиться
 • - пуф;
 • - оббивна тканина;
 • - сутаж або будь-яка інша міцна тасьма;
 • - кравецькі лінійка;
 • - блискавка;
 • - кравецькі косинець;
 • - швейна машинка;
 • - котушкові нитки;
 • - голка;
 • - лист міліметрівки;
 • - олівець.
Інструкція
1
Виміряйте пуф. Якщо він прямокутний, вам потрібно знати довжину, ширину і висоту його м'якої частини, загальну висоту і довжину ніжок. На міліметрівці побудуйте прямокутник, розміри якого відповідають розмірам м'якої частини пуфика . Накресліть смужки бокових частин. Ширина всіх їх дорівнює висоті м'якої частини, але довжина визначається розміром відповідної сторони основного прямокутника. Якщо тканина широка, можна викроїти суцільну бокову смугу або зробити її з двох частин.
2
Розрахуйте розміри оборки. Ширина її дорівнює висоті ніжок. Мінімальна довжина відповідає напівпериметр основного прямокутника. До цієї міркою додайте ще приблизно 0,5 м на складання. Таких смуг потрібно дві. Виходячи з розмірів деталей, обчисліть необхідну кількість тканини. Оббирання можна кроїти як по частковій, так і по поперечної.
3
Переведіть викрійку на виворітну сторону тканини. Виріжте деталі, не забувши залишити по 1-1,5 см на припуски. Сточувати можна самим звичайним швом, білизняний в даному випадку зовсім не потрібно. Якщо тканина сильно обсипається, зрізи можна обробити відразу ж оверлоком або зигзагом. Оббирання краще теж підшити заздалегідь. У смуги з двох частин стачайте короткий шов.
4
Зберіть разом деталі бічній частині пуфика без оборки. Складіть довгу і коротку смужки лицьовими сторонами один до одного, поєднавши короткі зрізи. Змітайте і стачайте шов. Таким же чином приєднаєте ще одну довгу смужку і ще одну коротку. Припуски разутюжьте.
5
Приметайте смужку до основного прямокутника, поєднавши їх лицьовими сторонами. Змітайте і стачайте шов по всьому периметру. Відігніть і разутюжьте припуски. Кінці довгої смужки поки не зшивайте. У вас вийшло щось на зразок коробки з тканини.
6
Прошийте верхній зріз оборки швом «уперед голку» дрібними стібками і присборить. Зіставте верхню частину оборки з відкритим зрізом «коробки», змітайте і сострочіть. Відкритий кутовий зріз можна просто підшити. Але можна, наприклад, вшити туди блискавку.
7
Відріжте 4 шматки сутажу довжиною 50-60 см. Складіть їх навпіл і пришийте з виворітного боку чохла до кутів, в місцях стику оборки і бічній частині. Ці зав'язки потрібні, щоб чохол пуфика не сповзає.
8
Круглий чохол шиється в тому ж порядку. Спочатку викроїте квадрат, сторона якого дорівнює діаметру пуфика . Виріжте стрічку, ширина якої дорівнює висоті м'якої частини пуфика , а довжина - довжині кола. Для оборки збільшіть довжину кола в 1,5-2 рази.