Дизельний генератор: Як правильно вибирати.

Дизельні генератори призначені для забезпечення об'єктів електричною енергією в якості аварійного або додаткового джерела. На відміну від бензинових генераторів вони розраховані на більш тривалий час роботи і менш пристосовані для експлуатації в польових умовах.
Інструкція
1
Для вибору генератора за його потужності складіть показники потужності всіх електроприладів, які можуть бути одночасно підключені до генераторної установки. При цьому враховуйте пікову потужність споживачів, а не номінальну. Потужність генератора повинна бути на 20-30% більше, ніж отримана сума потужностей. Це перевищення необхідно як для забезпечення рівномірності навантаження, так і для наявності резерву підключення додаткових споживачів в майбутньому.
2
Зверніть увагу на кількість фаз генераторної установки. Вибір між трифазним, двофазним і однофазним генератором залежить від типу підключаються електроприладів. При безпосередньому підключенні споживачів до станції важливо, щоб різниця потужностей електроприладів на різних фазах не перевищувала 20-25%. Це істотно впливає на ресурс установки. При певному підключенні трифазна електростанція здатна видавати напругу 220 В.
3
Зробіть вибір між синхронним і асинхронним генератором. Перший тип генераторів менш точний у підтримці напруги і придатний для харчування апаратури, нечутливою до перепадів напруги і індуктивних споживачів (насоси, електроінструмент, електродвигуни). Асинхронні генератори можуть живити техніку, чутливу до перепадів напруги і активні споживачі електроенергії (лампочки, комп'ютери, електроніка).
4
Система охолодження (повітряне або рідинне). Дизельні генератори з системою охолодження рідинного типу мають збільшений ресурс і здатні працювати цілодобово протягом тривалого часу. Зупинка потрібна тільки для дозаправки паливом і для проведення технічного обслуговування. З іншого боку дизельні генератори повітряного охолодження мають більш низьку вартість і масогабаритні показники.
5
Залежно від місця роботи дизельного генератора може знадобитися підвищена шумозащищенність. Наявність спеціального шумозащитного кожуха абсолютно необхідно в приміщеннях і в місцях з наявністю вимог до рівня шуму. Шумопоглинаючі засоби по конструкції можуть бути як протишумовими кожухами, так і глушниками для вихлопної системи.
6
Крім того, в залежності від кліматичних особливостей експлуатації може знадобитися спеціальне виконання установки, а також контейнер, що захищає генератор від впливів навколишнього середовища. Це може бути простий контейнер для захисту від атмосферних явищ, кожух-укриття або арктичний контейнер, що дозволяє використовувати генератор при температурі до -60? C.
7
Залежно від фінансових можливостей і потреб виберіть додаткове оснащення дизельного генератора. Ним може бути: можливість автоматичного запуску, рідкокристалічний інформаційний дисплей, управління з комп'ютера у віддаленому режимі, паливні баки підвищеної ємності, засоби захисту від перевантаження, від витоків палива.