Як відтерти затірку з плитки.

Затирка є одним з найважливіших етапів у роботі з укладання плитки . При проведенні якісної і правильної затірки забираються всі дефекти, а при поганій роботі зовнішній вигляд стін може зіпсуватися. Затирка з плитки віддаляється в 3 етапи: суха чистка, волога та чистка з використанням спеціальних засобів.
Інструкція
1
Коли всі шви заповнені і вам необхідно позбутися зайвої цементної затірки, візьміть тертку і, тримаючи її під прямим кутом до плитки, акуратно очищайте залишки затірки, при цьому намагайтеся не зачіпати шви. Якщо ви все-таки пошкодили якусь частину затірки з шва, додайте її заново і акуратно розподіліть за допомогою цієї ж самої терки.
2
Після завершення сухого чищення приступайте до вологого. Для цього візьміть відро з водою і губку із закругленими краями. Тепер обережно за допомогою кругових рухів видаляйте вологою губкою залишилися цемент і бруд з поверхні плитки . Робіть все акуратно, щоб у швах не утворилися ямки і вм'ятини. Губку в міру необхідності добре промивайте. Намагайтеся якомога частіше міняти воду у відрі. Видаливши всі залишки затірки, дайте швам підсохнути протягом 20-30 хвилин. За цей час вся волога, що залишилася на поверхні плитки , випаровується, а цемент осідає і світлішає.
3
Тепер, коли затирка повністю висохла, приступайте до видалення світлого нальоту на плитці за допомогою кислотного очисника цементу, який можна купити у спеціалізованому магазині. На цьому етапі важливо не переборщити з очищувачем, інакше можна зіпсувати шов.
4
Чудової альтернативою цементної затірки є затирка на основі епоксидної смоли і затверджувача, так як до її складу входять елементи, що забезпечують міцність і високу стійкість до хімічних кислот і побутовим очисникам. Головні її переваги: гладка поверхня і легкість у догляді. А ось до недоліків можна віднести в'язкість епоксидної затирання, труднощі у використанні і у видаленні її з поверхні плитки після затвердіння, тому бажано виробляти затірку по частинах. Для початку обробіть маленький ділянку і подивіться як швидко затирка твердне. Видалити її необхідно не пізніше 24 годин за допомогою спеціального очищувача. У тому випадку, якщо ви не встигли це зробити, і часу пройшло набагато більше, то видалити затірку з плитки можна тільки механічним способом. Але в цьому випадку, як правило, псуються нерви, підлогове покриття і витрачаються додаткові кошти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cTqNvl9yjWU