Як відігріти замерзлу каналізацію. Як роблять плетені меблі.

Власникам приватних будинків іноді доводиться стикатися з проблемою промерзання каналізації. Щоб її відігріти, іноді доводиться розривати мерзлий грунт. Але є й більш простий спосіб.
Інструкція
1
Для початку перевірте, чи не змерзли нечистоти в відстійнику або каналізаційному відстійнику. Адже утворилася кірка може заважати стоку. Тоді просто розбийте цей лід, і чіпати каналізаційні труби не треба.
2
Для відігрівання замерзлої каналізації спорудіть простий пристрій. Візьміть сталевий трос і прикріпіть до нього ізолентою на всю довжину шланг від гидроуровня.
3
Один кінець шланга заштовхайте в каналізацію , а до іншого прикріпіть звичайне пластикове відерце з-під майонезу. Для цього нагрійте невеликий шматок трубки діаметром близько 5 мм і припаяйте його до відерце. Надіньте на трубку шланг від гидроуровня. Закріпіть це відерце на висоті 1,5 метра.
4
Так як з каналізаційної труби спочатку буде витікати вода, за допомогою трійників зробіть спеціальний відвід і поставте тазик.
5
Тепер зварити воду в чайнику і повільно наливайте в відерце. Такий пристрій дає можливість гарячій воді надходити безпосередньо до замерзлому ділянці труби. Почекайте хвилин десять, поки розмерзнеться невелику ділянку труби, потім просувайте тросик далі до упору. Знову наливайте гарячу воду у відро. Виконуйте роботу доти, поки каналізація не розмерзнеться повністю, і вода почне спокійно йти.
6
Тепер нагрійте літрів десять води і вилийте її в каналізацію , щоб остаточно все прочистити.
7
Це ж пристосування можна використовувати і для відтавання водопроводу. Тільки в цьому випадку використовуйте шланг від системи і зменшіть діаметр троса.
8
Якщо ж замерзла каналізація знаходиться досить далеко від будинку, доведеться розривати місце промерзання. Після звільнення труби від ґрунту відігрійте її паяльною лампою або спеціальним електроприладом, який нагадує електрогрілку. Для цього обмотайте цю самоклейну грілку на трубу і підключіть до електроживлення.
9
Тільки ні в якому разі не намагайтеся спорудити саморобний кип'ятильник і засунути його в трубу - це дуже небезпечно.
Замерзання каналізаційних стоків - явище неприємне, через який не можна користуватися водою. Якщо вчасно не вжити ефективних заходів з усунення проблеми, то ситуація лише погіршиться, і на відновлення каналізаційної системи в майбутньому доведеться затратити більше коштів.
Промерзання каналізаційних стоків - явище рідкісне, т.к. вони постійно рухаються і на виході мають температуру в 15-20С. Зазвичай така проблема характерна для заміських будинків, в яких здійснюється сезонне проживання. Багато, намагаючись уникнути замерзання, залишають тонку цівку води, сподіваючись, що рух води не дасть замерзнути каналізаційним стокам. Однак, це зовсім не так; промерзання починається від стінок, тому мінімальний струм води не запобіжить аварійну ситуацію, а тільки посилить її. Але що ж робити, якщо проблема вже виникла?

Відігрівання паяльною лампою і гарячою водою

Найчастіше промерзання відбувається в місці входу труби в землю. Якщо каналізація зроблена з металевих труб, то має сенс розкопати місце входу (виходу) труби і спробувати прогріти проблемне місце паяльною лампою. У разі, коли місце замерзання розташоване недалеко від приміщення, можна одночасно лити всередину окріп (соляний розчин). Якщо пробка далеко, то робити це марно, - вода по шляху охолоне. Для визначення точки промерзання скористайтеся дротом, проштовхуючи її всередину труби. Ще один спосіб ліквідації крижаної пробки - електричний. Його суть в тому, що до кінців каналізаційного трубопроводу під'єднують дроти і подають невелике електричну напругу при великій силі струму. Для подібних цілей можна використовувати зварювальний апарат. Якщо подібні методи не допомагають, а місце промерзання розташоване під землею, то доведеться копати траншею.

Паровий спосіб відігрівання

Вважається одним з найбільш ефективних. Для його здійснення знадобиться парогенератор, який можна взяти в оренду у будь-якій компанії, що займається ремонтом трубопроводів. Пором відігрівається труба з будь-якого матеріалу, в т.ч. і з пластику. Процес використання парогенератора нескладний: досить запустити пристрій і проштовхнути паропровід в проблемну трубу (поки він не упреться в пробку). У міру танення льоду необхідно просувати і паропровід. Цей спосіб безпечний для труб і досить ефективний, - однак, доведеться витрачатися на покупку або оренду обладнання. При неможливості придбання або оренди парогенератора можна «виготовити» його самостійно. Необхідно взяти велику ємність (наприклад, каструлю літрів на 5), зробити в кришці отвір під шланг і закип'ятити воду будь-яким підручним способом (електроплитка, газ, багаття і т.д.). Подальші дії - такі ж, що і з заводським парогенератором.