Як гравірувати по склу. скачати трафарет для гравіювання.

Гравіювання є нанесенням малюнка, орнаменту або написи ручним або механічним способом на поверхні різних матеріалів: скла, каменю, дерева або металу. За допомогою гравіювання можна отримати опуклий або поглиблений малюнок.
Вам знадобиться
  • - набір для гравіювання (дремель);
  • - скляна поверхня;
  • - трафарет.
Інструкція
1
Підготуйте основу, на яку ви будете наносити гравіювання. Можна використовувати різноманітні склянки, плоскі тарілки, товстостінні банки, скляні пластинки. Для перших робіт краще відмовтеся від використання тонкого скла.
2
Підготовлене скло (стакан) очистіть від можливих наклейок і ретельно вимийте в теплій воді, видаляючи всю грязь, висушіть.
3
Виберіть малюнок або орнамент, яким ви прикрасите скло. При наявності художніх здібностей, нанесіть картинку на поверхню змивається маркером. Якщо намалювати візерунок самостійно не виходить, підберіть картинку або трафарет з чітким контуром.
4
Роздрукуйте або переведіть зображення на папір. Приклейте зображення зі зворотної сторони скла за допомогою скотча.
5
Візьміть інструмент для гравіювання і перевірте надійність закріплення насадки. Якщо ви стикаєтеся з даними заняттям вперше, спробуйте намалювати кілька візерунків на клаптику пластику або старому диску.
6
Нанесіть малюнок, обережно торкаючись інструментом до поверхні скла.
7
Спробуйте гравірувати скло за допомогою різних насадок.
8
Не приступайте відразу до нанесення складної картини. Відточуйте свою майстерність, починаючи з перенесення на скло простих орнаментів, букв, елементарних малюнків.
9
Відполіруйте зображення спеціальними насадками.
10
Ретельно вимийте готовий виріб, змиваючи скляну пил.
Корисна порада
У продажу можна зустріти спеціальні пасти для гравіювання. До її складу входять речовини, що викликають миттєву ерозію скла. У місці дії пасти утворюється матова поверхня. Завдяки цьому можна створювати незвичайні цікаві візерунки. Спробуйте забарвити гравіювання спеціальними фарбувальними затірками. Після цього обов'язково закріпіть малюнок акриловими фарбами.