Як вибрати гальмівні колодки.

У момент гальмування автомобіля тиск, який чиниться на педаль, передається гальмівні колодки. Вони притискаються до гальмівного диску або барабану і припиняють його обертання. Для того щоб гальмування було максимально ефективним, необхідно грамотно вибрати компоненти системи гальмування, включаючи гальмівні колодки .
Інструкція
1
При виборі колодок поцікавтеся, з яких фрикційних матеріалів виконані накладки, що кріпляться до металевої пластини. Для виготовлення фрикційних матеріалів використовують кілька сотень компонентів: спеціальні смоли, органічні та мінеральні волокна, наповнювачі. Бажано вибирати колодки , в яких використовується багатокомпонентний склад, що робить колодки більш керованими, а також дозволяє їм добре працювати в умовах високої температури.
2
Переконайтеся, що колодки , на яких ви зупинили свій вибір, підходять за розміром і кріпленню для вашої моделі авто. Але навіть збігу розмірів може бути недостатньо. Справа в тому, що різні колодки витримують різне навантаження. На деяких марках автомобілів можуть бути встановлені однакові гальмівні системи, але відрізняються один від одного гальмівні колодки . Якщо у вас є сумніви, проконсультуйтеся з продавцем.
3
Основне навантаження при гальмуванні беруть на себе передні колодки , а тому зношуються приблизно в три рази швидше задніх. Для контролю ступеня зносу деякі виробники ставлять на гальмівні колодки спеціальні механічні або електронні пристрої. Електронні системи контролю більш кращі, оскільки видають у разі зношення не механічний скрип, а приводять в дію спеціальний індикатор на приладовій панелі.
4
Якщо ви маєте намір замінити гальмівні колодки на нові, то краще міняти повністю весь комплект. Іншими словами, якщо замінити вимагається задню колодку, поміняйте їх на обох задніх колесах. В іншому випадку нові і вже зношені колодки будуть по-різному здійснювати гальмування, що відразу негативно відіб'ється на керованості автомобіля.
5
Не останню роль у виборі гальмівних колодок грає їхня ціна. Вона залежить, як правило, від якості фрикційного матеріалу. Ціни на оригінальні колодки зазвичай вище, що гарантує їх високу якість у порівнянні з виробами сторонніх виробників. Відмовтеся від спокуси придбати дешеві відновлені колодки або вироби неясного походження, якими нерідко торгують на ринках. Економія може дорого обійтися згодом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EUTlrgcZGac