Як малювати фігури.

Античні статуї завжди вважалися ідеальним об'єктом для початківців художників: така статуя дозволяє попрактикуватися в зображенні людського тіла. Така фігура навчить правильно розподіляти світлотінь.
Вам знадобиться
  • Лист паперу світло - сірого кольору, 2 сухих пастелі: сангина, біла, растушевка, виробний ніж, ластик.
Інструкція
1
Наметим фігуру. Візьмемо пастель сангина, і злегка намітьте контури фігури. Після цього займемося створенням тонального малюнка, головним у якому є розподіл світлотіні.
2
Розподілимо тони. Сильніше натискаємо на пастельну паличку, показуємо глибокі тіні на обличчі, плечі і під грудьми. Додамо глибокий тон на стегні - там, де лежить тінь від правої руки. Позначимо плями проміжного тону, злегка зменшивши натиск.
3
Додамо лінеарні деталі. Уточнимо растушевкой обличчя статуї, а потім позначимо верхню частину торса, намітивши що лежать тут тіні. Повернемося до пастелі сангина і позначимо лінію волосся на голові, ліву руку і ногу статуї. Наметим тканину на нозі і пень. Нанесемо проміжний тон на верхню частину лівого передпліччя, а темним тоном покажемо фактуру пня і тінь, що лежить між ніг статуї.
4
Малюємо ноги статуї. Поглибимо тон навколо тканини в руці статуї. Глибоким тоном покажемо тінь, що відкидається лівим коліном. Розітремо растушевкой штрихування на правому стегні статуї, а потім залишилися на розтушовуванні пігментом створимо проміжний тон на коліні і гомілки правої ноги.
5
Наметим риси обличчя. Для того щоб створити проміжні тони на волоссі і обличчі, розітріть пігмент на цих ділянках растушевкой (при цьому ніс залиште світлим). Заточите паличку пастелі сангина і намалюйте брови, губи й ніздрі.
6
Вносимо фактуру. Уточніть локони на голові статуї. Поглибте темні тони на ногах. Нанесіть растушевкой проміжний тон на ліве стегно. Пастельній паличкою позначте пальці на руках статуї. Покажіть складки тканини і верхню частину постаменту. Тональної штрихуванням підкресліть фактуру тканини, постамент і пень, після чого пройдіться по цих ділянках растушевкой.
7
Створюємо світлий тон. Білій пастеллю нанесіть світлові відблиски на плече, груди, руки і стегно статуї. Додайте трохи білого пігменту на обличчя і скроню.
Зверніть увагу
Для того щоб змішати пігмент, скористайтеся растушевкой - з її допомогою вам однаково просто створюватиме найтонші відтінки тону і детально зображувати окремі ділянки композиції.
Корисна порада
Малювати дрібні деталі, безумовно, зручніше гостро заточеним кінцем пастельній палички. Щоб отримати такий кінчик, зніміть, перш за все, з пастелі частина пігменту виробним ножем, надавши паличці циліндричну форму. Далі вставте паличку в точилку для олівців з великим отвором і заточите її.
Найпростіші геометричні фігури будуються на площині. Вони вивчаються в розділі геометрії під назвою "Планиметрия". Фігури можна зробити з будь-яких матеріалів - паперу, картону і т.д. Для першого знайомства досить побудувати прямокутник, квадрат, ромб, багатокутник, коло, трикутник.
Вам знадобиться
  • - лінійка; - Циркуль; - Олівець; - Кольоровий картон; - Ножиці.
Інструкція
1
Намалюйте геометричні фігури на картоні білого кольору. Це необхідно для виготовлення шаблонів, щоб кожного разу не малювати фігури заново на кольоровому картоні. Для малювання фігур використовуйте хороший олівець, щоб всі лінії були тонкими і чіткими. Накресліть фігури різного розміру, щоб потім робити різнокольорові круги. Так само і з іншими фігурами.
2
Виріжте фігури . Переконайтеся, що ножиці досить заточені. Вони повинні бути придатними для товщини картону. Якщо картон мнеться, ножиці необхідно замінити на інші. У готових шаблонів не повинно бути нечітких кордонів. Чим акуратніше зроблені шаблони, тим красивіше будуть готові фігури .
3
Обведіть шаблони на кольоровий картон. Тепер можна дати волю фантазії. Використовуйте всі можливі кольори.
4
Виріжте фігури . Зробіть це так само акуратно, як і для шаблонів. Підійдуть ті ж самі ножиці.
Зверніть увагу
Для виготовлення геометричних фігур можна використовувати сучасні графічні програми. Там дуже просто намалювати фігури будь-якого розміру. Роздрукувати малюнки можна на звичайному принтері. При цьому стежте, щоб розмір фігур не виходив за межі друку. Цей спосіб дозволить вам обійтися без шаблонів.
Корисна порада
Перед вирізанням картон можна покрити клеїть прозорою плівкою. Тоді готові фігури прослужать довго, не будуть бруднитися.