Як побудувати розплідник.

Звичайні голуби живуть в суворих сезонно-кліматичних і кормових умовах. Про це красномовно свідчать птиці з Беспалов кінцівками, а іноді й просто виснажені або вмерзлі в сніг полеглі особини. Декоративні породи голубів, через меншу пристосованості, тим більше потребують ретельного догляду, годівлі та утриманні в розпліднику .
Вам знадобиться
  • - дерев'яні дошки;
  • - листове залізо;
  • - руберойд;
  • - шифер;
  • - штукатурка;
  • - пакля;
  • - плотницкий і будівельний інструмент.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно вирішити, якими породами голубів ви будете займатися, скільки птахів мають намір утримувати в майбутньому. Так само слід врахувати, в якому місці і на якій висоті є можливість поставити розплідник. Від цих параметрів буде залежати тип і розміри майбутнього житла ваших підопічних.
2
При проектуванні та будівництві розплідника пам'ятайте, що оптимальною кількістю особин у зграї вважається 9-11 пар. На кожну птицю потрібно від 0.5 до 1 м3 території, в залежності від розмірів разводимой породи. Будиночок повинен мати два відділення для роздільного тримання голубів від голубок в зимову пору року, одне відділення для молодняку, і ще одне для кормів та інвентарю.
3
Зазвичай уява малює початківцю голуб'ятником вольєри для птахів, розташовані на даху сараю, гаража або будинку, проте їх будують і на землі. Головна умова при цьому - розплідник повинен знаходитися не нижче ніж в 25 см від ґрунту. Зорієнтувати його необхідно так, щоб фасад з виходом і світловим вікном дивився на південь або південний схід для природного сонячного освітлення.
4
Висота приміщень у вольєрах повинна бути близько 2 м, площа світлових вікон - не менше десятої частини площі підлоги відділення. На висоті 10-15 см від підлоги і в даху зробіть вентиляційні віконечка з щільно закриваються на зиму дверцятами. З їх допомогою ви будете позбавлятися від вологості в розпліднику , регулювати температуру, яка не повинна опускатися взимку нижче 7С °, а влітку підніматися вище 20С °.
5
Коробку розплідника будують з дерев'яних дощок, із залізних листів, обшитих всередині фанерою або дошками. В місцевості з суворими зимами стіни роблять подвійними, з прокладкою між ними утеплювача. Всередині стеля і стіни штукатурять, забивши щілини клоччям. Дах необхідно покрити листами заліза, руберойду або шиферу.
6
У будь-якому випадку, якими б ви не володіли можливостями при будівництві голубиного будиночка, враховуйте те, що декоративні породи цих птахів в приміщенні не виносять вологості, холоду нижче п'яти градусів і спеки вище двадцяти. Пам'ятайте і про те, що пристрій, розміри розплідника і входу в нього повинні бути такими, щоб ви могли містити його в чистоті і порядку.