Як з'єднати динаміки. Як соеденить монітор від ноутбука і автомагнітолу.

Під час установки і підключення нової автомагнітоли або нових динаміків може виникнути ряд питань: як правильно визначити полярність динаміка, як прокласти провід, яка полярність на виході автомагнітоли, які варто використовувати дроти для під'єднання динаміків до автомагнітоли. Знання відповідей на такі питання допоможе уникнути найбільш поширених помилок при установці і підключенні нових пристроїв.
Вам знадобиться
  • - мультиметр;
  • - батарейка з напругою 1,5 Вольт;
  • - з'єднувальний провід;
  • - изолента.
Інструкція
1
Визначте полярність клем динаміків. Полярність часто вказується шириною клем на динаміках: широка клема - мінус, вузька - плюс. Також полярність клем іноді вказується знаками «плюс» і «мінус». Якщо клеми однакові і відсутній знакова маркування, полярність підключення динаміків визначте за допомогою батарейки з напругою 1,5 Вольт. Для цього підключіть її до клем динаміка. Якщо при цьому дифузор динаміка висувається вперед (назовні), полярність клем відповідає полярності підключеної батарейки; якщо засувається всередину динаміка (тому), полярність клем протилежна полярності висновків батарейки.
2
Сучасні автомагнітоли мають чотири незалежних підсилювача потужності (4 канали). Висновки цих підсилювачів мають точну символьну і кольори: кожна пара висновків має свій колір. Від'ємний висновок, як правило, позначений проводом з чорною смугою. Так само визначайте полярність і приналежність висновків до якогось каналу по спеціальних наклейок на них. На цих наклейках висновки зазначені у вигляді «мінус лівий фронт», що означає, що це негативний висновок лівого переднього динаміка. Часто наклейка з маркуванням за кольором додатково знаходиться на верхній панелі автомагнітоли.
3
При з'єднанні динаміків з магнітолою використовуйте спеціальні дроти перерізом не менше 1,5 квадратних міліметрів. Часто вони мають спеціальну колірну маркування кожного проводу. Як правило, маркування складається з пари «холодного» (синій, чорний, зелений) і «гарячого» (червоний, білий, жовтий) кольору. Підключіть динаміки до проводу і ретельно ізолентою заізоліруйте їх клеми. Потім підключіть дроти до висновків автомагнітоли. Ретельно заізоліруйте як позитивні, так і негативні висновки від підсилювача магнітоли.
4
Потім підключіть чорний (негативний або загальний) висновок магнітоли до кузова автомобіля. Червоний дріт (плюс харчування) підключайте в останню чергу. Перетин дроту повинно бути не менше 2,5 квадратних міліметрів.
Існує золоте правило підключення колонок - потужність динаміків в будь-якому випадку повинна перевищувати потужність підсилювача. Чим більше, тим краще для динаміків. Динаміки можна розділити на чотири групи: широкосмугові, низькочастотні, середньочастотні і високочастотні. З їхньої назви відразу зрозуміло, який діапазон частот вони видають. До того ж при підключенні декількох динаміків треба пам'ятати, що з підвищенням кількості збільшується їх чутливість.
Інструкція
1
З'єднайте позитивний вихідний канальний роз'єм підсилювача з позитивною клемою динаміка А.
2
З'єднайте негативний вихідний роз'єм каналу динаміка А з позитивним роз'ємом динаміка В. Пам'ятайте, що коли до одного підсилювальному каналу проводиться послідовне підключення двох і більше динаміків, це в будь-якому випадку буде відбиватися на вихідний потужності всієї конструкції.
3
Підключіть негативну клему динаміка В до позитивного роз'єму каналу динаміка С.
4
Побудуйте всі подальші з'єднання подібним чином. В даному випадку з'єднуються чотири динаміка (А, В, С, D). За даною схемою працюйте з динаміка ми виключно низькочастотної ланки. Після того, як на динамік подається електроімпульс, дифузор продовжує якийсь час здійснювати коливання. Це і служить причиною нечіткого відтворення звуку. Час загасання цих коливань зменшіть, ізолювавши корпус аудіосистеми звукопоглинальними матеріалами або зашунтировав висновки котушки низьким вихідним опором підсилювача.
5
Головне не перестарайтеся з мінімальним навантаженням підсилювача, хоча більшість з них можуть працювати і при 2 Ом, проте це не означає, що вони впораються і з 1-омной навантаженням. Крім цього, при низьких навантаженнях значно знижується здатність підсилювача належним чином контролювати рухи дифузора динаміка , що в більшості випадків призводить до ефекту «розмитого» баса і впливає на звучання в цілому.
6
З'єднайте негативний роз'єм каналу останнього динаміка з мінусовим вихідним роз'ємом пристрою підсилювача. При такому вигляді з'єднання, коли динаміки розташовані в послідовній ланцюжку, як правило, зростає опір навантаження, і чим більше буде ланок, тим більше буде опір. За великим рахунком з'єднати можна скільки завгодно динаміків, головне, щоб показник їх загального опору становив не вище 16 Ом.